Дебют міжнародного кінофестивалю “Women and the World” у Лондоні – з акцентом на Україну
З 21 по 23 листопада Лондон стане місцем проведення кінофестивалю “Women and the World”, який об’єднає історії, що висвітлюють силу людського духу, любов, втрати й солідарність, та підкреслюють роль жінок у сучасному світі. Темою цьогорічного фестивалю є жіноча сила в часи конфліктів, з акцентом на Україну, що перебуває в центрі уваги всього світу.
Події фестивалю відбудуться в посольстві Чеської Республіки в Лондоні та кінотеатрах міста (точні локації доступні на сайті), і включатимуть потужну конкурсну програму в секціях документального, ігрового, короткометражного кіно та журналістських робіт.
Фестиваль розпочнеться 21 листопада 2024 року і першій день завершиться спеціальним показом фільму “LEE” за участю лауреатки премії Оскар Кейт Вінслет у ролі легендарної військової фотографки Лі Міллер. Фільм, прем’єра якого відбулася на Sky Cinema 1 листопада, досліджує теми Другої світової війни, зокрема жахи концтаборів, демонструючи силу жіночої відваги й мистецтва в умовах трагедії.
Після показу відбудеться сесія запитань і відповідей за участю Ентоні Пенроуза (сина Лі Міллер), продюсерки фільму Кейт Соломон і сценаристки Маріон Хьюм, модератором виступить акторка Вікторія Емслі, засновниця PrimeTime Network.
Цього року особливо виділяється секція документальних фільмів, що представляє надзвичайно важливі історії з усього світу. Програма включає не лише документальні фільми, а й художні, короткометражні роботи та журналістські репортажі, кожен з яких розкриває складні теми ідентичності, війни та виживання.
Основні покази:
- “Porcelain War” (Україна, США, Австралія): Європейська прем’єра у Великій Британії, володар Гран-прі Sundance 2024 року. Фільм розповідає про трьох українських митців, які залишилися на батьківщині попри війну. Режисери Брендан Белломо (США) і Слава Леонтьєв (Україна) показують, як творчість стає актом супротиву та символом надії серед руйнувань. Продюсерка фільму Аніела Сідорська зазначає, що Porcelain War продовжує залишатися одним із найвизначніших і найпопулярніших документальних фільмів 2024 року. Показ відбудеться 22 листопада на IFFWW.
- “Death Without Mercy” (США): Новий фільм від лауреатки премій Oскар та BAFTA Ваад Аль-Катеб, відомої завдяки фільму For Sama, документує наслідки катастрофічного землетрусу, що обрушився на Сирію та Туреччину на початку 2023 року. Аль-Катеб слідкує за сирійськими родинами, які виживають у зруйнованих домівках попри відсутність гуманітарної допомоги. Показ супроводжуватиметься сесією запитань і відповідей з Ваад та творчою командою фільму.
Секція міжнародного короткометражного кіно «Жіночий об’єктив» завершиться фільмом “In the Night” (Велика Британія, США) – короткометражкою режисерки Ширін Халед з Ніколь Ансарі-Кокс у головній ролі. Фільм досліджує емоційний розвиток стосунків під час пандемії.
Повнометражний конкурс, що включає фільми з Марокко і Південної Африки, також представить претендента 2024 на премію Оскар від Української кіноакадемії – «Ля Палісіада». Це повнометражний дебют режисера Філіпа Сотниченка та продюсерки Валерії Сочівець у жанрі пострадянського нуару, події якого розгортаються в Україні у 1996 році. Фільм здобув численні нагороди, зокрема нагороду від Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.
Повний список фільмів фестивалю
Міжнародний кінофестиваль “Women and the World” розпочнеться самітом 21 листопада 2024 року об 11:30 в посольстві Чеської Республіки в Лондоні.
Вступні промови виголосять посол Чехії Марі Шатардова та посол України Валерій Залужний. Серед основних спікерів і панелістів:
- Валерій Залужний: посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач Збройних сил України.
- Ваад Аль-Катеб: сирійська журналістка та режисерка, відома документальним фільмом For Sama, який потужно висвітлює вплив війни на жінок і дітей.
- Ніколь Ансарі-Кокс: британська акторка і продюсерка, відзначена за роботу в кіно, на телебаченні та в театрі, з відданістю гуманітарним цілям.
- Маркета Кутілова: чеська журналістка, відома репортажами з зон конфліктів, зосередженими на правах людини та впливі війни на цивільне населення.
- Олена Андреїчева: лауреатка премій Оскар та BAFTA, продюсерка, відома фільмом Learning to Skateboard in a War-zone (If You’re a Girl), що підкреслює стійкість у зонах конфлікту.
Цей саміт відкриває фестиваль, сприяючи обговоренню ролі кіно у протидії пропаганді, гендерних питань у конфліктних середовищах та лікуванні травм війни за допомогою мистецтва й кінематографа.
Індустріальні панелі відбудуться 22 листопада в артгалереї посольства Чеської Республіки в Лондоні за участю відомих британських лідерів індустрії, як:
- Ненсі Бішоп – відзначена нагородами кастинг-директорка, відома в кіно, на телебаченні та в театрі. Вона брала участь у багатьох успішних проєктах, часто співпрацюючи з видатними кінематографістами (наприклад, Місія неможлива, Ілюзіоніст, Останнє королівство).
- Верітті Віслокі – продюсерка фільмів і документальних стрічок, що працює на найвищому рівні індустрії. Вона співпрацювала з лауреатами премії Оскар та BAFTA, серед яких Тім Бертон, Альфонсо Куарон, Террі Гілліам, Ентоні Мінгела, Моллі Меннінг-Вокер та Йоргос Лантімос.
- Кейт Вілсон – письменниця, продюсерка та засновниця Fury Films і Call It! Консультантка у сфері кіно, телебачення та цифрового мистецтва, випускниця UCLA, яка працювала з Джоді Фостер і Полом Томасом Андерсоном.
- Еймі Фостер – виконавча продюсерка з великим досвідом роботи в амбітних і популярних документальних проєктах по обидва боки Атлантики (наприклад, Королева комедії (BBC), AP Dhillon: First of a Kind (Amazon), Le Masque (Netflix)).
- Ліяна Мансур – телевізійна редакторка та VFX-артистка, відома своєю роботою над такими проєктами, як Чорнобиль, Чужий: Заповіт, Чорне дзеркало, Місія неможлива та інші.
Ксенія Бугрімова, співзасновниця та директорка фестивалю: «Я пишаюсь неймовірними жінками, які беруть участь у нашому дебютному році. В часи світових конфліктів важливо почути їхні натхненні свідчення про боротьбу за права та мир у країнах, як-от Сирія, Афганістан, Чехія, Україна. Їхні історії — важливий крок до справедливішого й мирного майбутнього».
Співзасновниця кінофестивалю та директорка з партнерських відносин Марія Виноградова: «Наші голоси – це більше, ніж просто історії, вони є каталізаторами змін, стійкості та єдності. Проте в багатьох куточках світу жінкам усе ще важко бути почутими, їхні голоси приглушені обставинами, які вони не можуть контролювати. Через кінематограф ми виховуємо емпатію та солідарність, прагнучи до змін, аби жоден голос не залишився непочутим. Заходи, такі як кінофестиваль ‘Women and the World’, є надзвичайно важливими не лише для святкування цієї сили, а й для того, щоб підсилити ці голоси та змінити цю реальність».
За матеріалами прес-релізу Women and the World