Вчитися за допомогою кіно можуть не лише актори та режисери, а й ми з вами! Адже фільми часто висвітлюють гострі соціальні проблеми та через дії героїв показують шляхи розв’язання цих проблем. Головне – знати, що дивитися.
З цим нам допоможе психологиня Центру ментального відновлення «Незламна» від «Фонду Маша» Олена Катренич. Напередодні всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Олена зібрала підбірку художніх стрічок, які не лише розповідають про різні види насильства, а й показують, як йому протидіяти.
Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета кампанії – привернення уваги до проблем подолання будь-яких видів насильства. «Фонд Маша» щоразу доєднується до акції, адже протидія насиллю – наша місія. І сьогодні разом із психологинею Оленою Катренич ми хочемо розповісти про художні фільми, які демонструють приклади різних видів насильства та показують, як цьому насильству можна протидіяти.
« Ковтай»
Про що фільм: Цей американо-французький психологічний трилер розповідає історію молодої домогосподарки Хантер, яка нібито живе своє краще життя. Але через контроль і надмірну опіку близьких у неї з’являється бажання ковтати маленькі неїстівні предмети.
Коментар психологині: Це стрічка про жінку, яка повністю втратила себе у відносинах. Вона так хотіла бути коханою, потрібною, зручною, що «ковтала» все, що пропонувало їй життя. Цікаво спостерігати, як у героїні з’являється розуміння того, що людина, про яку треба попіклуватися, це вона сама.
«Тільки ти і я»
Про що фільм: Ще один французький психологічний трилер. В основі сюжету – стосунки Бланш та Грега. На початку відносин Бланш вважає Грега чоловіком всього свого життя, але після одруження розуміє, що він – тиран та аб’юзер.
Коментар психологині: Це фільм про класичний аб’юз. Спочатку він майже непомітний і дуже схожий на кохання та гіпертурботу через почуття. Але з часом перетворюється на суцільний жах, з якого не так легко втекти. Знадобиться допомога близьких, можливо, друзів. Але як впоратися з тиранією, якщо героїня вже емоційно та фізично повністю виснажена?
Серіал «Чому жінки вбивають»
Про що серіал: Американський комедійно-драматичний серіал, який розповідає історії трьох жінок, які живуть у різний час, але яких поєднують зради їхніх чоловіків.
Коментар психологині: Цікавий психологічний серіал . Спонукає кожну з нас замислитися, коли потрібно зупинитися, вийти з ролі жертви, обрати себе й піти. А можливо – втекти.
Серіал «Гострі предмети»
Про що серіал: Це екранізації однойменної книги Гіліан Флінн. Психологічний трилер розповідає історію репортерки Каміли Прікер, яка в дитинстві перенесла травмуючи подію – смерть сестри, і після цього наносить собі рани. За редакційним завданням Каміла має повернутися до рідного містечка, де відбуваються дивні вбивства дівчат.
Коментар психологині: Дуже цікавий серіал про стосунки батьків і дітей. Про дитячі травми та їх наслідки в дорослому житті. Про необхідність навчитися захищати себе. Навіть якщо кривдник – твоя найближча людина.
Довідка
Центр ментального відновлення «Незламна» щодня допомагає жінкам і дітям впоратися з негативними психологічними наслідками війни. Тут проходять індивідуальні консультації психологів для дорослих і дітей, є групові заняття з арттерапії, кундаліні-йоги. Також у нас проходять групи емоційної підтримки для жінок, що чекають чоловіків з фронту, які втратили рідних на війні й чиї родичі зникли безвісти. Усі послуги Центру є абсолютно безкоштовними. Якщо ви хочете записатися на індивідуальну консультацію до психолога чи відвідати групові заняття в нашому Центрі, заповніть анкету за посиланням. А щоб бачити новини про заняття першими, підписуйтеся на телеграм-канал Центру «Незламна».