«Чакона спротиву» – так називається твір, фрагмент якого ви можете почути. Саме чакону – старовинний танець, музика якого традиційно несе піднесено-трагічні образи, українська композиторка Алла Сіренко обрала для свого нового твору. Його прем’єра відбулась у самому центрі передріздвяного Лондона – в історичній церкві Трьох святих (Holy Trinity Church).
У древніх стінах лондонського Божого дому, акустично наче призначеного для Музики, лунала музика з України – болісно-драматична, зосереджено-велична, вражаюча ліричністю й красою мелодій. Лунала в оточенні барокових шедеврів Баха, Генделя, Вівальді й українця Бортнянського, продовжена проникливим співом Оксани Нікітюк фольклорних пісень і неймовірної ніжності «Колискової» Євгена Станковича, якій контрастували шалені ритми «Українських танців» Левка Колодуба із завершенням музичним символом сучасної України «Ми Є!» Юрія Шевченка на мелодію українського славня, що його аудиторія слухала стоячи, як гімн України.
Музика з України зібрала дивовижний інтернаціональний молодіжний склад: солістів – латишку, віртуозну флейтистку Агнесу Ієву Ліпську, грека, яскравого скрипаля Орфеуса Леандера, українку, народжену в Англії, майстриню барокового співу Розанну Мадуліс, українську співочу зірку Оксану Нікітюк та україно-англійський струнний оркестр, створений Аллою Сіренко і названий на честь класика української музики Станіслава Людкевича. Звучав оркестр під орудою великої майстрині, української диригентки Вікторії Жадько.

Музичну подію в Лондоні створила Алла Сіренко – відома композиторка, засновниця і президентка Української Культурної Асоціації у Великій Британії, пасіонарна громадська діячка. Вкотре пані Алла спрямувала свій мистецький івент на волонтерську допомогу дитячому госпіталю у Львові. Вже за кілька днів вона вирушає у своє рідне місто, аби передати госпіталю необхідне обладнання, зібране на зібрані кошти від концертів і донатів.

Вкотре англійські слухачі були вражені красою і силою української музики. Не випадково, завершальний музичний акорд «Ми Є!» продовжився емоційним «Слава Україні!».
Насамкінець додам, що музика «Чакони спротиву» стала символічним продовженням протесту під стінами Британського парламенту, що його тричі на тиждень традиційно проводять українці Лондона.

Леся Олійник, Засл. діяч мистецтв України, доктор філософії, лауреат премії ім. М. Лисенка, секретар правління НСКУ
Фото: Леся Олійник
Репортаж із Лондона