Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Огляд цікавих книжкових новинок – мовні відкриття та літературні натхнення

Сьогоденна добірка книг від «Імпровізатора» – про мову, про літературу, про значимість слова.

Календар настінний на 2025 рік

Цей настінний календар — справжня подорож у світ літератури, яку дарує “Видавництво Старого Лева”. Кожен місяць розкриває унікальну ілюстрацію, що поєднує мистецтво книги та візуальні образи, створюючи неповторну атмосферу для вашого дому чи робочого простору. Завдяки чудовим роботам художників, цей календар стає не лише функціональним аксесуаром, а й джерелом натхнення для всіх, хто любить читати та цінує книжкову культуру.

Цьогорічний календар створений на основі ілюстрацій до серії «Новітня класика» — колекції, яка представляє культові твори українських авторів 90-х і початку 2000-х. У календарі ви знайдете ілюстрації з книг:

– «Дефіляда в Москві» Василя Кожелянка (Творча майстерня «Аґрафка»);

– «Жінки їхніх чоловіків» та «Старі люди» Софії Андрухович (Олена Стельмах);

– «Тамдевін. Бора» Галини Вдовиченко (Оксана Йориш);

– «БЖД» Сашка Ушкалова (Мітя Фєнєчкін);

– «Нова стара баба» і «Сарабанда банди Сари» Лариси Денисенко (Анастасія Старко);

– «Лексикон таємних знань» Тараса Прохаська (Катерина Сад).

Ілюстратори: Анастасія Старко , Катерина Сад , Мітя Фєнєчкін , Оксана Йориш , Олена Стельмах , Романишин Романа і Лесів Андрій

Кирило  Булаховський, “Мова, що стала світовим трендом. Факти про українську мову, яких ви не знали”

Опис від видавництва «Апріорі»:

Ця унікальна книга про оселю нашого буття – українську мову. Саме про неї оригінально й захопливо розповідає автор, пропонуючи абсолютно новий, позбавлений стереотипів підхід.

Видання має стислий формат. Тут немає води, ліричних відступів, пафосних слів – тільки конкретика, приправлена рясним фактажем. Тепер такі часи… З війною ми швидко перейшли від романтизму до реалізму. Не хочеться пустопорожньої балаканини, зайвих слів і довгих фраз, що часто буває в подібних популярних лінгвістичних роботах. Хочеться все по суті. Пропонована книга без винятку буде цікавою всім, хто прагне краще пізнати мову незламного українського народу.

Авторка обкладинки: Уляна Шеленг.

Андрій Содомора, «Від-homin за homo-ном: античні суголосся»

Опис від видавництва «Апріорі»:

У цій книжці чи не вперше в нашій літературі поряд з українськими звучать вписані в тексти поетичних мініатюр латинські слова, вислови, афоризми. У їх гармонійному співзвуччі відлунюють започатковані ще в гомерівські часи вічні теми, в яких – жива тяглість людських думок, образів, почуттів.

Обкладинка та ілюстрації: Олександра Квик

Плюс ще книжка, яка готується до виходу:

Ганна Улюра, «366: Книжка на щодень, щоб справляти враження культурної людини»

Опис від “Видавництва Старого Лева”:

366 книжок, 366 історій та 366 днів. Оновлений інтелектуальний роман Ганни Улюри — це вишукана мозаїка літературного світу, яка розсипається перед читачем на 366 окремих картин. У книжці з неабиякою майстерністю вплетено думки і враження про образи культових творів. Щоденний формат допомагає легко орієнтуватися в розмаїтті книжок — класика й сучасність, що переплітаються в одному тексті, і провокація як стимул для перечитування.

Ганна Улюра пропонує не лише короткі огляди та рекомендації, а й захопливі факти, які додають кожному твору нового значення. «Книжка на щодень…» стане ідеальним вибором для тих, хто прагне систематично збагачувати свої літературні знання та справляти враження справді культурної людини.

Дизайн обкладинки: Дарія Луцишина.