Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Арт Слово

Мальопис про нашу довгу війну з росією

Видавництво «Видавництво» проанонсувало вихід мальопису «Коротка історія довгої війни», який очікується з друку в березні-квітні 2025.

Ще рік тому Видавництво розповідало про початок роботи та авторів: «Наш новий мальопис зватиметься «Коротка історія довгої війни». Його пише Маріам Найем, відома культурологиня, чиї статті та треди, розраховані на західну аудиторію, ефективно працюють на недвозначне інформування, як поточної ситуації в Україні, так і причин нападу росії. Його малюють Юлія Вус та Іван Кипібіда, вже відомі читачам за мальописом «Коротка історія українського фемінізму» та численними коміксовими публікаціями у провідних західних медіа».

Опис від видавництва:

Це мальопис про нашу довгу війну з росією. За роки повномасштабної війни з’явилося чимало історій, зокрема графічних, де про нашу війну говорять іноземці. Але в цій війні живемо ми. І нам було важливо розповісти про неї самим. Щоб і ми, й іноземці побачили її нашими очима, про те, як ми її відчуваємо.

Перед вами — нагадування про те, що з історичної точки зору, війни ніколи не бувають простими історіями, але з особистої точки зору, це просте питання — житиму я чи ні? Історичний контекст російсько-української війни, від Середньовіччя до сучасної України підкреслює тривалу природу конфлікту, його політичне коріння та паралелі в часі.

І звісно цей мальопис про наше життя зараз, бо за кожним конфліктом стоять реальні люди з реальними історіями, назавжди зміненими хаосом війни.

«Кожна ілюстрація у «Короткій історії довгої війни» має свій зміст та історію. Ми хочемо поділитися цими історіями, щоб краще розкрити суть зображених подій і деталей», – розповіло Видавництво та оприлюднило декілька фото, де ілюстратори прокоментували свої роботи.

 

Книга виходитиме одразу двома мовами — українською та англійською, щоб читачі змогли розповідати про російську агресію та війну в Україні за кордоном серед іноземців.

Цікаво, що Видавництво вже навіть продало права на видання мальопису за кордоном — французькою, польською та фінською мовами. Французькою, до слова, вийде вже у лютому – раніше за оригінал!

Створення цього мальопису є ініціятивою Видавництва. Проєкт не має ґрантової або спонсорської підтримки. При створенні мальопису ґенеративний штучний інтелект не використовувався.