Для того, щоб зловити звіра, потрібно думати як звір. А що потрібно для того, щоб написати книжку про супершпигуна?
Авторка бестселерів Еллі Конвей не просто вигадала супершпигуна на ім’я Арґайл. Він ніби її уявний друг. Силою своєї невгамовної фантазії вона кидає його в найризикованіші пригоди і пристрасні сцени. Але Арґайл – не безмовна лялька. Він може чинити опір ідеям письменниці і зупинити розвиток сюжету. І тоді їй доводиться напружити всю свою уяву, щоб красунчик-супершпигун продовжив діяти.
Взагалі, звісно, праця письменника – та ще науково-фантастична робота! Треба не тільки придумати, куди закинути героя (в даному випадку мальовничі місця в Греції, Англії, Франції, на Аравійському півострові), а й у що вдягнути (фрак чи просто так?). А ще непогано б узяти уроки екстремального водіння та мати глибокі медичні знання, адже шпигун – не серпанкова панночка!
Фільм яскравий, ефектний і динамічний. Події практично непередбачувані. А герої симпатичні та чарівні. Навіть антигерої якось не надто відражають. Але головні плюси – це іронія і видовищність. Фільм ніяк не можна назвати мюзиклом, але музика і танці займають там не останнє місце. А танцюють герої в найнесподіваніші моменти і в найнеймовірніших умовах. А як вам ідея сцен мордобою під запальне диско? Чи твіст на черепах? І кому ж не подобається останній хіт “Бітлів” “Now and then”, оновлений за допомогою штучного інтелекту? Кому не подобається – може не слухати, але попереджаю, що у фільмі він звучить не один раз! А ще ви напевно потім удома захочете повторити кумедний танцювальний елемент “вертольотик”.
У чому мінус фільму? Ви ж пам’ятаєте ці кіношні приколи – під час несподіваних поворотів, коли один із героїв раптом опиняється на волосині від провалу, його суперник у передчутті перемоги починає пояснювати свої дії і відкривати таємниці? Так от. У фільмі схожих моментів – не один. І пояснення ці довгі й хитромудрі. Ні, вони, звісно, дуже потрібні, але трохи стомлюють. А якщо на хвилинку відволіктися – взагалі можна заплутатися.
І ось, нарешті, ви запитаєте – а до чого тут кіт, який миготить на всіх афішах? Кота звуть Алфі, і він – взагалі супергерой, бо стійко переносить усі пристрасті, які творяться навколо. Підіть пошукайте кота з таким колосальним терпінням! Але ж ви пам’ятаєте – “якщо на сцені (тихо) висить рушниця”…
Наталія Кряж