Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Музичний проєкт “Україна у вогні” об’єднує музикантів з 11 країн для підтримки України

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну український музикант та композитор Дмитро Радзецький презентує музичний проєкт «Україна у вогні». 

16 лютого 2024 року відбувся реліз синглу і кліпу Дмитра Радзецького “Ukraine On Fire”. Він є частиною великого міжнародного проєкту, що об’єднує світових музикантів, які демонструють свою солідарність з українцями, а також привертають увагу світу до війни і необхідності допомоги України.

Напередодні і одразу після 24 лютого в різних куточках світу 30 піаністів з 11 країн світу виконають твір «Україна у вогні», в той час як сам автор композиції Дмитро Радзецький виконає його в самому серці Києва у складі квартету з чотирьох роялів.

Австрія, Бельгія, Німеччина, Велика Британія, Угорщина, Норвегія, Польша, Сінгапур, Швейцарія, Грузія   – це неповний список країн, в яких під час акцій в підтримку України, громадських заходів, концертів чи просто в студіях зазвучить твір «Україна у вогні».

«В той час, як українці героїчно відбивають навалу сусіда-агресора вже понад 700 днів, світ починає відвертати очі від України. Наша війна зникає з перших шпальт та екранів телевізорів, люди перемикають свою увагу на інші теми. Аби перемогти, нам потрібна допомога, і тому я хочу звернутись до людей по всьому світу на глибокому емоційному рівні, тією мовою, яка не потребує вивчення і зрозуміла всім – мовою музики», – каже Дмитро Радзецький.

«Україна у вогні», 5-ти хвилинна п’єса для фортепіано, що була написана в перші місяці повномасштабного вторгнення і є особистим маніфестом людини, яка переживає війну. Дмитро засвідчує кричущі випадки насильства та людського горя, що охопило Україну з 24 лютого 2022 року. Автор порівнює війну в Україні з вогнем, що поглинає все на своєму шляху. Вогонь не має кордонів і може перекинутися на будь-які сусідні країни. Незважаючи на трагічність оповіді, наприкінці твору є надія, що цю пожежу таки можна зупинити – віра і спільна допомога можуть згасити вогонь.

Дмитро Радзецький, фото: Chris Sampson

Дмитро Радзецький записав цей твір виконуючи його соло за допомогою луп-станції – обладнання, яке записує те, що виконує музикант, і потім відтворює. Використання такого обалднання дає змогу одному музиканту в реальному часі одночасно звучати як ансамбль із 5-6 інструментів.

Разом з українською музичною агенцією MUZIKA автор запропонував світовим музикантам долучитись до виконання. Наразі відгукнулось 30 музикантів – українці, що живуть закордоном, та іноземці. Проєкт публікуватиме на своїх сторінках в соцмережах всі відео з виконанням цього твору по світу. В подальшому  планується створення документального фільму про проєкт «Україна у вогні».

Андрій Драган, україно-швейцарський піаніст, що живе та працює в Базелі долучився до проекту бо вважає що “Україна у вогні” гостро передає емоції, які відчуває український митець в теперішній реальності. “Автор вдало втілює переживання жаху і страхіття війни, зокрема, у ритмічній структурі твору та напруженій гармонічній мові. Разом з тим, тривога та нестабільність поєднується із наполегливістю та незламною стійкістю, яка символізує дух українського народу. В контексті війни виконання української музики стає важливим символом солідарності з Україною та способом висловити підтримку та співчуття тим, хто страждає. Тому я радо відгукнувся на запрошення до участі у проєкті Дмитра, аби разом із Ганною Горобець та іншими учасниками привернути увагу міжнародної авдиторії до життя та творчості українців в умовах війни. Такі проєкти вселяють впевненість у перемогу України та віру в мирне майбутнє, – додає Андрій Драган.

Андрій Драган, фото: Ernst Rudin

Сторінки проєкту:

https://www.instagram.com/radzguitarist?igsh=cmxqZWgxdHZxOHlq

https://www.facebook.com/dmytroradzetskyi

Детальніше про автора:

Дмитро Радзецький, фото: Chris Sampson

Дмитро Радзецький закінчив Дніпровську Академію Музики та Київський Національний Університет культури і мистецтв (спеціалізація класична гітара, композиція).

Лауреат багатьох конкурсів в Україні як гітарист і композитор. Учасник експериментального музичного проєкту «Supremus», рок-гурту «SUR Band», дуету електроакустичних гітар «Big Second» та «Radz». Засновник, керівник і диригент Українського оркестру імпровізаторів. Автор камерних, оркестрових, електроакустичних, рок-композицій, музики до короткометражних фільмів, радіо- та телепередач тощо. У різних проектах співпрацював з Тоні Левіном і Петом Мастелотто (KING CRIMSON), Фрідом Даном (Ensemble Modern), Філом Мінтоном, Фредом Лонберг-Холмом, Едом Манном і Денні Воллі (Frank Zappa Band), “Bang on a Can All-Stars”.

Дмитро Радзецький разом з братом є авторами першої в Україні рок-опери «Тарас Бульба» (2021) за мотивами повісті Миколи Гоголя, в якій описуються події революції гідності і війни в Україні.

З 2017 з композитором Максимом Коломійцем співзасновник арт-простору “KORA” на базі Національного центру Олександра Довженка в діяльність якої входять просвітницькі заходи та концерти сучасної академічної, джаз, рок і електронної музики.

З 2022 року провів більше 30 концертів країнами Європи в рамках туру «Peace For Ukraine» з метою популяризації сучасної української музики, а також з метою зборів благодійних внесків на підтримку України.

В січні 2023 року презентував трек «Our Path to Freedom» записаний з багатьма відомими українськими і світовими музикантами з метою зборів коштів на підтримку культурної спільноти України. В записі прийняли участь музиканти «Океан Ельзи» (Мілош Єліч і Денис Глінін), «Антитіла» (Денис Швець), а також гітарист «Roxy Music» і продюсер “Pink Floyd” Філ Манзанера, клавішник гуртів Майлза Девіса і Стівена Уілсона – Адам Холцман, і гітарист «Genesis» Стів Хеккет.

https://radzguitar.wixsite.com/radzetskyi

https://www.youtube.com/channel/UCNA1q4dMEDv3x8zzEDCN_AQ

Андрій Дрган. фото: Daniele Caminiti

Українсько-швейцарський піаніст Андрій Драган, який живе в Базелі, регулярно виступає у Швейцарії та Європі. Навчався в Базельській музичній академії у професора Адріана Етікера.

Численні успіхи на змаганнях, досягнуті під час навчання, зокрема Prix Credit Suisse Jeune Solistes та Kiefer-Hablitzel відкрили для Андрія Драгана двері до відомих концертних залів світу.  Андрій  регулярно виступає у складі камерних формацій, зокрема з Тріо Барвінського, яке він заснував у 2018 році разом з Василем Заціхою та Алессіо Піанеллі.

https://andriy-dragan.com/?fbclid=IwAR2Re3qowqhne__JHRsYt6maIJF7nvz8coo2syj6OXVkJvJWSdjKJOY_sVQ

Фото у заголовку: Chris Sampson

The musical project “Ukraine on fire” unites musicians from 11 countries to support Ukraine

On the eve of the second anniversary of russia’s full-scale invasion of Ukraine, Ukrainian musician and composer Dmytro Radzetskyi presents the musical project “Ukraine on fire”.

On February 16, 2024, Dmytro Radzetskyi’s single and music video “Ukraine On Fire” was released. This release is part of a large international project that unites world musicians who demonstrate their solidarity with Ukrainians, and also draw the world’s attention to the war and the need for Ukraine’s help.

On the eve and immediately after February 24, in different parts of the world, 30 pianists from 11 countries will perform the composition “Ukraine on fire”, while the author of the composition, Dmytro Radzetskyi himself, will perform it in the heart of Kyiv as part of a quartet of four pianos.

Austria, Belgium, Germany, Great Britain, Hungary, Norway, Poland, Singapore, Switzerland, Georgia – this is an incomplete list of countries in which the song “Ukraine is on fire” will be played during actions in support of Ukraine, public events, concerts or simply in studios .

“While Ukrainians have been heroically repelling the onslaught of their aggressor neighbor for more than 700 days, the world is beginning to turn its eyes away from Ukraine. Our war disappears from the front pages and TV screens, people switch their attention to other topics. In order to win, we need help, and that’s why I want to address people all over the world on a deep emotional level, in the language that does not need to be studied and is understood by everyone – the language of music,” – Dmytro Radzetskyi says.

“Ukraine on Fire”, a 5-minute piano piece written in the first months of the full-scale invasion, is the personal manifesto of a man experiencing war. Dmytro testifies to the egregious cases of violence and human misery that have engulfed Ukraine since February 24, 2022. The author compares the war in Ukraine to a fire that consumes everything in its path. The fire has no borders and can spread to any neighboring countries. Despite the tragedy of the story, at the end of the work there is hope that this fire can still be stopped – faith and mutual help can put out the fire.

Dmytro Radzetskyi recorded this piece while performing it solo using a loop station – equipment that records what a musician performs and then plays it back, allowing one musician to simultaneously sound like an ensemble of 5-6 instruments in real time.

Together with the Ukrainian music agency MUZIKA, the author invited world musicians to join the project. So far, 30 musicians have responded – Ukrainians living abroad and foreigners. The project will publish on its pages in social networks all the videos with the performance of this work around the world. In the future, it is planned to create a documentary film about the project “Ukraine on fire”.

Andrii Dragan, a Ukrainian-Swiss pianist who lives and works in Basel, joined the project because he believes that “Ukraine is on fire” acutely conveys the emotions that the Ukrainian artist feels in the current reality. “The author successfully embodies the experience of horror and fear of war, in particular, in the rhythmic structure of the work and tense harmonic language. At the same time, anxiety and instability are combined with perseverance and indomitable resilience, which symbolizes the spirit of the Ukrainian people. In the context of war, the performance of Ukrainian music becomes an important symbol of solidarity with Ukraine and a way to express support and sympathy for those who are suffering. That is why I gladly responded to the invitation to participate in Dmytro’s project, in order to draw the attention of the international audience to the life and creativity of Ukrainians in the conditions of war, together with Hanna Horobets and other participants. Such projects instill confidence in the victory of Ukraine and faith in a peaceful future, – Andriy  adds.

Project pages:

https://www.instagram.com/radzguitarist?igsh=cmxqZWgxdHZxOHlq

https://www.facebook.com/dmytroradzetskyi

More about the author:

Dmytro Radzetskyi, graduated from the Dnipro Academy of Music and the Kyiv National University of Culture and Arts (specialization in classical guitar  and composition).

Laureate of many competitions in Ukraine as a guitarist and composer. A member of the experimental music project “Supremus”, rock band “SUR Band”, electro-acoustic guitar duo “Big Second” and “Radz”. Founder, leader and conductor of the Ukrainian Improvisers Orchestra. The author of chamber, orchestral, electro-acoustic, rock compositions, music for short films, radio and television programs, etc. In various projects he collaborated with Tony Levin and Pat Mastelotto (KING CRIMSON), Fried Duhn (Ensemble Modern), Phil Minton, Fred Lonberg-Holm, Ed Mann and Danny Wally (Frank Zappa Band), “Bang on a Can All-Stars”.

Dmytro Radzetskyi, together with his brother Serhii Radzetskyi, are the authors of the first rock opera in Ukraine, “Taras Bulba” (2021), based on the novel by Mykola Gogol, which describes the events of the Revolution of Dignity and the war in Ukraine.

Since 2017, with the composer Maxim Kolomiiets, co-founder of the art space “KORA” on the basis of the Oleksandr Dovzhenko National Center, whose activities include educational events and concerts of modern academic.

https://radzguitar.wixsite.com/radzetskyi

https://www.youtube.com/channel/UCNA1q4dMEDv3x8zzEDCN_AQ

Ukrainian-Swiss pianist Andriy Dragan, who lives in Basel, regularly performs in Switzerland and Europe. He studied at the Basel Academy of Music with Professor Adrian Etiker.

Numerous successes at competitions achieved during his studies, in particular the Prix Credit Suisse Jeune Solistes and Kiefer-Hablitzel, opened the door for Andrii Dragan to the famous concert halls of the world. Andriy regularly performs as part of chamber formations, in particular with the Barvinsky Trio, which he founded in 2018 together with Vasyl Zatsikha and Alessio Pianelli.

https://andriy-dragan.com/?fbclid=IwAR2Re3qowqhne__JHRsYt6maIJF7nvz8coo2syj6OXVkJvJWSdjKJOY_sVQ

Header photo by Chris Sampson