Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Перша безплатна гра для мобільних пристроїв кримськотатарською мовою

Українські програмісти створили першу безплатну гру-головоломку для мобільних пристроїв кримськотатарською мовою.

Lağoda QT — «гра у слова», у якій кожен рівень — це вірш одного з видатних кримськотатарських авторів, у якому треба знайти помилку. Вона містить понад 150 творів від відомих кримськотатарських поетів.

Розробник гри Олександр Козлов розповідає про ідею створення на своїй сторінці у фейсбуці: «В основу цієї гри лягла моя торішня україномовна гра “Лагода”. Після її релізу до мене звернувся мій старий друг Андрій Лауш і сказав, що треба робити кримськотатарську версію. Я щосили намагався відмовити, але Андрій був наполегливішим, ніж ви можете собі уявити.

Пізніше він познайомив мене з Мамуре Чабановою та Есмерою Асановою, які, власне, і зробили всю потрібну роботу: переклад, добірка віршів, навіть тестування – це їхня заслуга. Я лише перефарбував кнопочки і зробив ще пару дрібниць, які описуються нуднуватим словом “програмування”.

Lağoda QT містить понад 150 творів від більш ніж 20 авторів. Проте не сприймайте її, як мініатюрну цифрову бібліотеку. Це – медитативна гра, яка завдяки приємній музиці і мінімалістичному дизайну допоможе вам розслабитися та зануритися у світ кримськотатарської поезії.

Це – некомерційний проєкт. Застосунок не містить жодного натяку на рекламні банери чи підписки. У нас навіть відсутня кнопка “донат”, тому для підтримки проєкту вам доведеться використати інші засоби, які вам добре відомі».