Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Hope Gangloff: інтимний живопис успішної та модної мисткині

Одна з рецензій нещодавньої виставки Hope Gangloff характеризує роботи мисткині як ті, “що створюють симпатичний зв’язок між історичним авангардом і постпостмодерністським хіпстеризмом”.

Hope Gangloff (American, b. 1974). Sara Vanderbeek in her Bath Closet

Як на мене, щось від фовістів та Егона Шиле у творах художниці точно є, але водночас її техніка – мікс акрилових фарб, тушевих ручок та олівців, та її манера – сильні жорсткі лінії, – дуже сучасні. А сюжети картин схожі на випадково зроблені фотографії.

Hope Gangloff (American, b. 1974). New Year’s Eve Plant Party, 2022. Acrilyc on canvas

Герої американки можуть ліниво потягувати пиво, базікати в кафе, митися в душі, спати, спілкуватися онлайн, прикурювати, вести машину, і виглядають настільки невимушеними, наче художниця підглядає за ними. І підглядає постійно — це напевно, бо жителька Нью-Йорка малює лише своїх друзів та знайомих. Ну і родичів, звичайно, чоловік взагалі – улюблена модель. Тому є у цих портретних роботах щось інтимне.

Hope Gangloff (American, b. 1974). Moolog, Dad and Kieve, 2015

Краєвиди та натюрморти Хоуп також мають безпосереднє відношення до її приватного життя. На них лише місця та предмети, що її оточують, і є частиною її особистого простору.

Hope Gangloff (American, b. 1974). McCarthy Brothers

Щось подібне можна побачити в мільйонах профілів соцмереж, але Хоуп вдалося своє місце існування монетизувати. Вона – дуже успішна мисткиня, і навіть – модна. Що може викликати питання щодо personality Hope Gangloff.

Hope Gangloff (American, b. 1974). Linna in My House, 2010

Наприклад, чи назвали її при народженні Надією. Що можна припустити, оскільки портрет її батька називається “Moolog, Dad and Kiev”. Але, як говорив Густав Клімт, “якщо хочете дізнатися про мене, вам достатньо лише уважно подивитися на мої картини та спробувати побачити в них те, що я є, і що я хотів сказати”:)

Hope Gangloff (American, b. 1974). Couch Surfer, 2015, acrylic on paper

Gerda Griffon

Головне фото-картина: Hope Gangloff (American, b. 1974). Queen Jane Approximately, 2011