Лідерка гурту The Hardkiss Юлія Саніна у своїх соцмережах опублікувала список фільмів про музикантів, які вона рекомендує подивитися.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Про що ці фільми (деякі трейлери англійською мовою):
Одержимість / Whiplash
Історія молодого барабанщика Ендрю, який потрапляє у відомий окрестр Нью-Йорка під керівництвом диригента Флетчера. Але отримати місце за барабанною установкою виявляється мало. Щоб продовжити кар’єру, Ендрю потрібно буде день у день доводити, що він цього місця дійсно гідний.
Кадилак Рекордс
У драматичному фільмі показано історію лейбла Chess Records, заснованого в США після Другої світової війни. Засновник лейбла випускав музику, орієнтовану на чорношкіру аудиторію. Події стрічки відбуваються у Чикаго протягом 1950-х та 1960-х років. У фільмі зображені справжні музиканти, серед яких Мадді Вотерс, Гаулін Вулф, Чак Беррі, Етта Джеймс та інші. Назва фільму відображає тогочасну практику надавати артистам лейбла, які випускали свій перший запис, люксові «Кадилаки».
Cotton club
Дія фільму відбувається в 1928—1930 роках. «Діксі» Двайер — сурмач у фешенебельному музичному клубі «Коттон» у Нью-Йорку — єдиний білий у негритянській трупі клубу. Діксі наближає до себе один з босів американської мафії того часу — «Голландець» Шульц. Його чекає блискуча музична та акторська кар’єра, але на свою біду Діксі закохується в подружку Голландця Віру Сісеро. Ця любовна інтрига відбувається під час розборок за сфери впливу між Голландцем Шульцем, власником клубу «Коттон» Оуні Медденом та іншими босами мафії. Віра й Діксі опиняються між молотом і ковадлом.
Ще одна сюжетна лінія — це історія двох братів степістів, танцюристів клубу — Сендмена і Клая Вільямса, а також романтичні взаємини Сендмена і мулатки Лайли. Основні події сюжету відбуваються на музичному фоні номерів на сцені клубу.
Клуб «Коттон» справді існував і багато персонажів мали реальних прототипів в американській історії 1920-х років.
Quincy
Американський документальний фільм 2018 року, присвячений особистому життю та кар’єрі американського продюсера, співака Квінсі Джонса. У відвертому стилі розповідається про матір музиканта, хвору на шизофренію; випробувані на собі расові забобони; класичну музичну освіту в Парижі та безліч учнів; незліченну кількість голлівудських фільмів, які він продюсував, подолавши негласний бар’єр для чорношкірих музикантів; сімох дітей та проблеми зі здоров’ям через перенесену аневризму, інсульт та діабетичну кому.
Богемна рапсодія
Восени 1975 року лідер рок-гурту «Queen» пише пісню, що докорінно змінила і долю самих виконавців, і розвиток музики в цілому. Відеокліп на цю пісню став культовим та задав ритм усій галузі. Саме з цієї пісня почалася шалена популярність гурту «Queen» начолі з його фронтменом Фредді Мерк’юрі. Музична драма «Богемна рапсодія» режисера Брайана Сінгера розповість про 15 років із життя лідера гурту «Queen» Фредді Мерк’юрі. Показані у фільмі події починаються зі створення колективу і закінчуються концертом Live Aid у 1985 році.
August Rush
Молодий харизматичний ірландський гітарист і американська віолончелістка з престижної сім’ї полюбили одне одного. Після чарівної зустрічі в Нью-Йорку, обставини виявляються сильнішими за них і вони змушені розлучитися. Народжена дитина, Еван, за настільки ж нещасливим збігом обставин опиняється в одному з нью-йоркських притулків і намагається знайти своїх батьків за допомогою музики.
Рей
Фільм-біографія про відомого музиканта Рея Чарльза, який, осліпнувши в сім років, став одним із найкращих музикантів, керував групою, обходився без допомоги палиці – на слух, зумів позбутися героїнової залежності, став символом боротьби з расизмом у південних штатах.
8 Mile
Детройт, 1995 рік. Блискуча і багатообіцяюча політика індустріального розвитку міста зазнає краху і призводить до хаосу і плутанини, що в результаті виливається в один з найсерйозніших в американській історії конфліктів між білим і кольоровим населенням. Люди, які мирно жили поруч, опинилися по різні боки барикад.
Шосе “8 Миля”, що відокремлює Детройт від передмістя, стає розділовою смугою між чорними і білими. Те, що відбувається в місті, знаходить своє відображення в музиці. У бідних кварталах передмістя, де головна мета – виживання, для багатьох мешканців хіп-хоп стає емоційною віддушиною, засобом, що допомагає вирватися з жорсткої повсякденної реальності.
Повага
Біографічна драма режисера Лізль Томмі. Картина заснована на житті відомої американської соул-співачки Арети Франклін.
Джуді
Джуді Гарленд –всесвітньовідома кінозірка та співачка. Її кар’єра розпочалася з ролі Дороті у «Чарівнику країни Оз». До 30-річчя виходу стрічки на екрани Гарленд вирушає у турне. Концерти у Лондоні стали одними з останніх у її житті. Біографічна драма «Джуді» ґрунтується на п’єсі «Кінець веселки» Пітера Квілтера. Джуді Гарленд, донька акторів, із самого дитинства на сцені. З розквітом кінематографу її талант не лишився поза увагою продюсерів і вони експлуатували дівчинку, стимулюючи її різними препаратами. Все життя жінка була залежна від таблеток. За словами творців фільму, вони намагалися відтворити атмосферу останніх концертів співачки максимально достовірно.
Рок-хвиля
Події фільму «Рок-хвиля» відбуваються в середині 60-х. Нові віяння в музиці не приймалися і не визнавалися офіційною владою Британії. Динамічні мелодії зі сміливими текстами не крутились на радіостанціях. Тоді любителі року знайшли вихід: вони виходили на кораблях в нейтральні води і віщали звідти, обходячи всі мислимі закони.
Квентін – глава однієї з таких піратських станцій. До нього приїжджає племінник Карл, який готується відзначити повноліття. Хлопець швидко занурюється в дивовижну атмосферу, яка оточує його і переймається симпатією до постійних і тимчасових мешканців корабля.
В уряді ж хочуть покінчити з вільними радіомовцями.
Дівчата мрії
Вокальне тріо з Чикаго на традиційному огляді “молодих талантів” у Нью-Йорку привертає увагу професійного продюсера, який пропонує дівчатам спокусливий контракт і бере їх під свою опіку. Використовуючи професійні прийоми розкрутки новачків, він швидко приводить молодий ансамбль до міжнародного визнання. Однак ні слава, ні гроші не роблять дівчат щасливими.
Майже знамениті
Американський драмедійний фільм 2000 року режисера та сценариста Камерона Кроу, що розповідає вигадану історію про підлітка, який працював журналістом Rolling Stone, пишучи статтю про вигадану рок-групу Stillwater (названу на честь реально існуючої групи Stillwater), і його спроби добитись її публікації. Фільм напівавтобіографічний, оскільки Кроу сам в юності писав для Rolling Stone.