Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

“Голоси. Альбом” київського художника Андрія Блудова – вражаючий портал у минуле

“Голоси. Альбом”. Так називається виставка дивовижних творів Андрія Блудова. Входиш до зали, та створюється відчуття, що ти перебуваєш у приміщенні з безліччю магічних порталів.

Андрій Блудов, “Сестри”

Основою картин є старовинні фотографії. Кожне полотно – занурення в чиюсь історію. На кожному – люди з серйозними зосередженими обличчями, одягнені в ошатний одяг. Вони дивляться на нас через прозорий пласт століття, в який художник додав фарб і елементи культурного коду.

Андрій Блудов, “Колесо”

Їхнє посилання з минулого століття закарбовано у вигляді орнаментів і символів: дерева життя, коліс, метеликів, схожих на фрагменти в’язаних серветок, витончених предметів побуту, силуету долоні з лініями життя та загадковими знаками, ікон, карт.

Андрій Блудов, “Голоси”

Картини виконані в авторській техніці з поєднанням живопису та друку. Як розповів Андрій Блудов, інколи на створення картини йде тиждень, а інколи процес рухається роками – художник періодично до неї повертається, доповнюючи, допоки не відчує, що твір завершено.

Андрій Блудов, “Обличчя”

Усі полотна пронизані величезною любов’ю до свого коріння, історії, традицій. Як зізнався художник, колірна гама картини залежить від його емоційного стану. “Життя постійно змінює настрій. Іноді з’являється дуже багато помаранчевих, червоних кольорів, а іноді – меланхолійна сіра фарба. Ця виставка заснована на фотографіях початку 20 століття, і вона трохи меланхолійна. Але я спробував додати колір, щоб персонажі мали більш жвавий, яскравий вигляд”.

Андрій Блудов

На цій виставці є й роботи, які засновані на нещодавніх подіях. Наприклад, “Михайлівська площа 22”. На Андрія величезне враження справила виставка ворожої техніки, що проходила в центрі Києва: “У цьому випадку живопис наближається до документа. Це як свідчення”.

Андрій Блудов, “Михайлівська площа 22”

Виставка залишає дуже яскраве враження і довго не виходить з голови. Хочеться повернутися, ще раз все переглянути і розглянути кожну деталь. До речі, триватиме вона до 25 серпня. Вхід вільний.

Андрій Блудов, “Хрест. Сутінки”

Наталія Кряж