6 вересня о 18:00 на “1+1 Україна” відбудеться премʼєра нового 16 сезону розважального сімейного реаліті-шоу “Міняю жінку”.
У новому сезоні жінки отримуватимуть новий досвід, можливість переосмислити власне життя та пройти психологічну трансформацію за рахунок занурення в нове середовище. Реаліті руйнує стереотипи і упередження про сімейне життя, а також досліджує зміни суспільних норм. Наразі проєкт став одним з найтриваліших реаліті-шоу на українському телебаченні, представивши 15 сезонів, понад 180 серій, майже чотири сотні родин, чиє життя кардинально змінилося.
Напередодні прем’єри нового сезону Міняю жінку продюсерка реаліті-шоу та креативна продюсерка управління розважальних програм телеканалу 1+1 Україна Ольга Шляхтиченко в інтерв’ю розповіла про зйомки в умовах повномасштабної війни, важливість сім’ї для українців та стереотипи про сімейне життя.
Ольга каже, що цей сезон показує, як родини адаптуються до нової реальності.
“Цей сезон фокусується на тому, як родини адаптуються до нових умов і викликів. В умовах війни, коли традиційні моделі поведінки більше не працюють, ми показуємо, як жінки руйнують стереотипи, переосмислюють власні життєві цінності та пріоритети. Але головний акцент робиться на глибоких внутрішніх змінах учасниць, які зіштовхуються з нетиповими для себе ситуаціями. Цей сезон – про пошук внутрішньої сили в умовах, де ніщо не залишається сталим”, – каже Ольга.
До того ж, перед командою стояла задача зруйнувати сталі стереотипи про сімейне щастя.
“У новому сезоні ми руйнуємо стереотипи, що сімейне життя має бути одноманітним і що традиційні ролі завжди мають залишатися незмінними. Ми спростовуємо, що сім’ю повинен утримувати чоловік, місце жінки біля дітей на кухні, що чоловік голова родини, а жінка шия, що сім’ю треба зберігати заради дітей, що штамп в паспорті обмежує свободу. Не завжди родина, що ззовні здається ідеальною, такою є насправді. Серед наших героїв жінки-кар’єристки з чоловіками в декреті, байкери, свобода для яких головна цінність, в тому числі у шлюбі. Наші героїні доводять, що жінка може бути лідером у родині, будувати кар’єру, і водночас залишатися люблячою матір’ю та дружиною”, – каже продюсерка.
Ольга вважає, що більшість учасників переоцінили своє сімейне життя саме під час повномасштабного вторгнення, саме тому глядач побачить, як деякі з героїв розпочали своє життя з чистого аркуша.
“Війна загострила багато існуючих проблем у сім’ях – від економічних до психологічних, і додала нових. Найголовніше – це зміна контексту життя самих учасників, українські сім’ї стали більш вразливими. В декого з наших героїв родичі залишились на окупованих територіях, хтось втратив дім. Але попри обставини ми бачили, як виклики цієї війни стають каталізаторами для змін на краще. Родини починають більше цінувати одне одного, переосмислювати свої пріоритети. Одна родина, наприклад, під час повномасштабного вторгнення всиновила дітей, інша – буквально почала життя спочатку в новому місці, дехто з наших сімей ділилися, що війна навчила їх жити одним днем, аби не шкодувати про втрачені можливості, інші навпаки, навчилися планувати життя і готові до всього”, – каже Ольга.