Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Resonate UA: Український інститут оголошує відкритий конкурс для виконавців джазової музики

Нова програма Resonate UA надасть джазовим музикантам можливість безкоштовного онлайн-навчання та виходу на міжнародні музичні платформи. Ця дворічна програма реалізовується Українським інститутом у партнерстві зі шведським Musikcentrum Öst і фінансується Шведським інститутом (Swedish Institute) через Програму співпраці SI Ukraine  Cooperation Program

«Підтримка українських музикантів сьогодні – це інвестиція в майбутнє та величезна можливість для довгострокової музичної співпраці між Швецією та надзвичайно цікавою українською джазовою та фольклорною сценою», – Рагнар Бертлінг, керуючий директор Musikcentrum Öst та міжнародний координатор Musikcentrum.

Програма Resonate UA забезпечить джазових і фольклорних музикантів інструментарієм і контактами, необхідними для підтримки їхньої творчості та кар’єри як в Україні, так і на міжнародному рівні. У межах проєкту 60 українських музикантів пройдуть шестимісячну онлайн-програму, що включатиме лекції, майстер-класи та індивідуальний коучинг від міжнародних експертів музичної індустрії. Окрім того, деякі учасники зможуть взяти участь у провідних музичних подіях, таких як jazzahead! та WOMEX, щоб встановити важливі професійні зв’язки.

«Програма Resonate UA спрямована не лише на підтримку життєздатності музичної індустрії під час війни, але й на створення умов для її подальшого процвітання. Завдяки можливостям для молодих талантів навчатися, формувати партнерства та представляти Україну на міжнародній арені, ми зберігаємо культурну спадщину та закладаємо фундамент для розвитку української музичної сцени в майбутньому», – Мар’яна Бондаренко, керівниця напряму «Музика» Українського інституту.

Resonate UA розвиватиме довготривалі відносини між Musikcentrum Öst та Ukrainian Institute, які раніше співпрацювали у форматі резиденції артистів та спільних концертних турів. Завдяки цій новій ініціативі партнерство розширюється й охоплює провідні музичні академії України – Київську муніципальну музичну академію імені Р. Глієра та  Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського. Разом вони прагнуть зберегти музичний сектор країни під час війни та закласти основу для його післявоєнного відновлення.

Подати заявку на програму можна за посиланням.

Кінцевий термін подачі заявок – 20 грудня. У програмі може брати участь лише один представник від музичного колективу. У разі відбору ви отримаєте повідомлення на початку січня 2025 року.

Більше деталей про конкурс – за посиланням.