Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Музика

Луганська обласна філармонія: Музичний тріумф із шедеврами Брамса та Барбера

У Львові публіка днями мала змогу послухати виступ студенток Лондонської Королівської академії музики у супроводі Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії. У атмосфері захоплення і душевної теплоти відбувся концерт, який не залишив байдужим жодного слухача. Вечір був присвячений творчості двох визначних класичних композиторів: Йоганнеса Брамса та Самюеля Барбера. Особливого шарму вечору додала участь феноменальних молодих солісток – Христини Михайліченко та Юлії Созанської. 

Христина Михайліченко, віртуозка з неймовірним чуттям музичної драми, виступила солісткою у виконанні Концерту для фортепіано з оркестром №1 Йоганнеса Брамса. Цей твір, написаний у молоді роки композитора, вражає поєднанням симфонічного масштабу і глибокого ліризму. Христина, демонструючи неймовірну технічну майстерність, зуміла передати кожен емоційний відтінок твору. Її виконання частини твору «Adagio» змусило слухачів затамувати подих, тоді як у фіналі «Allegro non troppo» солістка заполонила зал енергією та драматизмом. Магія музики Брамса, кожен звук, що лунав зі сцени, резонував у серцях слухачів, створюючи незабутню атмосферу.

Юлія Созанська, юна скрипалька, представила глядачам Концерт для скрипки з оркестром Самюеля Барбера. Цей твір, наповнений витонченістю і гармонійністю, став яскравим прикладом американської музики ХХ століття. Артистка вразила слухачів витонченим звучанням та технічною досконалістю у супроводі Академічного симфонічного оркестру. Ліричні частини твору у поєднанні з поетичною меланхолією фінальних фрагментів стали тріумфом технічної майстерності Юлії. Солістка вміло показала красу і ніжність американської музики.

Академічний симфонічний оркестр під керівництвом досвідченого диригента Івана Остаповича виконав свою партію з досконалістю, яка створила ідеальну підтримку для солісток. Контрастність тембрів, майстерно побудовані кульмінації та збалансованість звучання були очевидними в кожному епізоді концерту.

Христина Михайліченко та Юлія Созанська, попри молодий вік, довели, що майбутнє класичної музики в надійних руках. Їх виступ став яскравим прикладом того, як молода генерація музикантів може продовжувати традиції великих майстрів і водночас привносити в них власний стиль і свіжий погляд.

Концерт Луганської обласної філармонії завершився оваціями, які, здавалося, ніколи не вщухнуть. Він об’єднав унікальні таланти, класичну спадщину та мистецьку майстерність.

Довідка:

Луганська філармонія, яка відродилася наразі вдруге, як птиця Фенікс, продовжує свою діяльність, але вже в третьому місті нашої країни. Вперше у 2014 році після окупації російськими військами міста Луганськ, оркестр переїхав до Сєвєродонецька, де і почала відновлювати свою діяльність. За короткий термін було відроджено Академічний симфонічний оркестр, відновлена співпраця з видатними митцями і диригентами України та Європи.

В 2022-м знову довелося виїжджати з міста через початок бойових дій. Луганська обласна філармонія опинилася в центрі бойових дій та була вимушена вдруге рятуватися від війни. Після того, як російські війська почали бойові дії на території Луганської області, багато співробітників Луганської обласної філармонії одразу вирішили евакуюватися, філармонія знайшла прихисток у Львові. Колектив установи не зупинився, продовжив свою роботу у Львові, де разом з колегами зі Львівського органного залу продовжили не тільки концертну діяльність, а й підключилися до волонтерської роботи.

Під час волонтерської діяльності Луганська обласна філармонія брала участь у благодійних акціях та організовувала благодійні концерти задля збору грошей на потреби ЗСУ. Артисти виступали для біженців та ВПО, які прибули з найнебезпечніших регіонів України. Концерти з благодійною місією впродовж 2022-2024 років проводилися не тільки в Україні, а й за кордоном.

Артисти Луганської обласної філармонії у 2022 році гідно представили Україну на міжнародній сцені Pohoda Festival у Тренчині. Твори Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Левка Колодуба та інших українських композиторів лунали для глядачів.

Незважаючи на складність обставин і те, що сьогодні переживають всі мешканці нашої країни, всі тримаються разом, об’єднані, музикою, сильним характером, та вірою. Кожна зустріч Луганської обласної філармонії з публікою – це відображення незламності духу українського народу та порція позитиву, якої сьогодні настільки потребують, як цивільні люди, так і військові ветерани, які щотижня відвідують концерти.

Луганська обласна філармонія, репортаж зі Львова

Фото: Людмила Бурда