Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Христина Кішик, «Ану бігом ходіть їсти!» – книжка не про їжу. Так про що ж?

Днями у Львові в бібліотеці ім. Р. Іваничука відбулася презентація книжки Христини Кішик «Ану бігом ходіть їсти!».

Фото: Віталій Колбоунов

Авторка чудово розповіла про те, що там написано:

«Моя книжка «Ану бігом ходіть їсти!» — це книжка, в якій узагалі немає рецептів. Ця книжка запрошує читачів в кімнату часопростору на частування історіями про сумне і веселе. Це про час, про нинішнє і минуле, про погляд всередину себе крізь спогади та рефлексії, про щось таке в‘язке та невидиме, що тримає пам’ять.

Тут про бабу таку моцну, як гора, яка у всьому вміла давати собі раду і роздавала людям повно дієвих-смішних порад, про діда, який тепло всміхався і любив життя, про людей мого роду, натомлених працею, переляком «про чорний день», але з вірою, що все так не буде… Тут про родове та колективне, у кожного індивідуально своє, але наше спільне.

Я писала цю книжку, щоб не відчувати так гостро і не губитися у власній самотности серед людей. Я писала про час, щоб нескінченність не зупинялася і була українською.

Дякую дорогим людям, які допомогли мені створити книжку: своїй викладачці, натхненниці і такій чуйній редакторці Оксані Думанській, художниці-ілюстраторці Олені Завітайло, яка зуміла розгледіти в деталях не просто зміст і форму, а трохи мого серця, видавцю і колишньому викладачу Василю Гутковському.

«Ану бігом ходіть їсти!» — це в моїй родині було про все. І зовсім не про їжу».

Фото: Віталій Колбоунов

На презентацію прийшло так багато людей, що довелося доставляти стільці, щоб усі могли почуватися комфортно. Ця тепла атмосфера дуже надихнула Христину:

«Дякую вам, люди!

Було, як вдома.

Звісно, що я собі думала, що ніхто не прийде, але це моя тривожна частина усім переймається.

Вас до мене прийшло так багато, що ми доставили усі стільці, які були в бібліотеці.

Бо прийшли люди, які мають в серці потребу робити добро і ділитися ним.

Стільки ваших історій я почула про вас, про ваших бабів-дідів і про ваше родинне сприйняття любові-емоцій та ваше родинне сприйняття страхів, що можна ще не один раз зустрічатися, щоб це все обговорити і підтримати себе та нас.

На презентації були читачі з Донецька, Мелітополя, які читаючи книжку про мою галицьку родину, казали мені, що в них вдома все так само було.

Бо

ми усі насправді дуже одинакові

особливо всього того, що стосується срачів, індивідуалізму та волі.

Ми такі,

а ще ми всі про дім

і про потребу тримати одні одних за руки.

Це я пишу тільки маленьку замальовочку про вас і про нас, бо в і слова й не скажеш, але це про те, що в нас є дуже багато прекрасних людей, за яких варто триматися навіть в найтемніші часи, бо ці люди носять світло в серці.

Дякую Нам».

Довідка:

Христина Кішик – психологиня, дослідниця етнопсихології, популяризаторка українськости та здорового глузду