Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Алла Мазур з учасником літературного конкурсу КрутеЗНО: Ось воно – світле майбутнє України!

Алла Мазур,  авторка і ведуча інформаційно-аналітичної програми «ТСН Тиждень», запросила в прямий ефір ТСН  школяра  Гліба  Шишкіна , учасника  конкурсу літературних подкастів КрутеЗНО. Вже другий рік Алла – амбасадорка конкурсу і має власну спецвідзнаку у ньому. Цьогоріч діти та підлітки створювали літкасти, для яких шукали цікаві деталі в біографіях українських письменників і поетів. 

Гліб Шишкін родом з півдня України, після повномасштабного нападу росії переїхав до Києва і  зараз навчається в одній зі столичних шкіл. Ведуча запросила хлопця в прямий ефір підсумкового випуску ТСН, адже зізнається: Гліб заінтригував ще до особистого знайомства.

“Він по-новому відкрив Майка Йогансена з розстріляного українського  відродження. Зробив це оригінально, у форматі розмови з Майком. І навіть можливі інтонації відтворив”, – розповідає телеведуча.

Гліб поділився: обрав для свого подкасту саме Майка Йогансена, бо відчув споріднену душу. Стиль життя, вивчення іноземних мов, життя в моменті та нові можливості для себе – ті риси Йогансена, які б хотів перейняти хлопець. А ще, найголовніше, – бажання розмовляти та творити українською у них теж спільне.

Алла Мазур розповіла, що хлопець вразив її тим, як глибоко і по-дорослому міркує, і поділилася своїми світлинами з Глібом та деталями  зустрічі:

“Після ефіру ми ще зазирнули в наш ньюз-рум, подарувала Глібу книгу «Незалежність», яку ми написали разом з колегами з ТСН та істориком Валерієм Примостом. І на прощання не стрималась – міцно обняла. З відчуттям, що ось воно – світле майбутнє України. Ростимо його разом!”

Літкаст — це аудіопереказ улюбленої книги. Щоб допомогти старшокласникам легко і творчо підготуватися до ЗНО — Київська мала академія наук разом із сайтом LitCom ще до війни започаткували конкурс таких літературних записів.