Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

“Бахмут. Дорога життя”: деталі спецоперації, як снайпери ЦСО “А” допомогли втримати одну з найгарячіших точок

1 грудня о 21:40 «1+1 Україна» покаже другий фільм з циклу документальних фільмів «СБУ. Спецоперації перемоги». Вперше Служба безпеки розповідає деталі приголомшливих спецоперацій, які вразили світ. Друга серія циклу — «Бахмут. Дорога життя».

Це місто-фортеця було найгарячішою точкою фронту в березні 2023 року. Туди ворог кинув значні сили, зокрема й «вагнерівців». Сили були нерівні, ворог переважав у співвідношенні приблизно 1:10. Снайпери ЦСО «А» СБУ прикривали підрозділи ЗСУ на ділянці, яку називали «Дорога життя».

“Битва в Бахмуті – це мабуть одна з найбільших битв часів 2 світової на території Європи. Реально це постійні безперервні ворожі артобстріли, постійна робота їх авіації, штурми регулярних військ і так звані “м’ясні” штурми вагнерів”, – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Це була вкрай важлива логістична артерія для наших Сил оборони. Втримати її – означало зберегти життя тисячам захисників і не допустити ворожого прориву.  Завдяки бійцям СБУ ворожий наступ вдалося зупинити.

Вперше у фільмі розкажуть подробиці знищення ворожої техніки та про втрати росіян. Яку зброю застосовує СБУ, скільки техніки росіян знищили, як вдалось вразити ТОС-1А Солнцепек, про поранення одного з найважливіших “вагнерівців”, спеціальну тактику, завдяки якій втримали “Дорогу життя” та про технологічні підходи.

Над проєктом понад півроку працює команда 1+1 Production.Originals на чолі з продюсером Акімом Галімовим. Режисер фільму Сергій Кримський, відомий за фільмом “Соловей співає”, креативний продюсер проєкту Вікторія Самойлова, шеф-редактор Максим Жухевич.

«СБУ. Спецоперації перемоги»  – це цикл документальних фільмів, який розповідає про тих, кого не знають в обличчя, але результати роботи цих героїв бачить та обговорює весь світ.

Дивіться другу серію циклу «Бахмут. Дорога життя» вже цієї пʼятниці, 1 грудня, о 21:40 на “1+1 Україна” та на платформі кіно та телебачення Київстар ТБ.