Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Весняний фестиваль «Книжкова країна»: що у програмі

Фестиваль «Книжкова країна» відбудеться у Києві на ВДНГ з 24 по 27 квітня.

«Весняна „Книжкова країна“ цього року стане місцем розквіту й затишку, що заохочуватиме до нових мрій, ідей і зв’язків. Ми прагнемо створити атмосферу, де можна наповнюватися та залишатися самим собою — серед квіткових садів, яскравих локацій і, звісно, тисяч книжок. На гостей чекатиме ще більше літературних, пізнавальних і розважальних подій», — зазначає керівниця фестивалю Алла Рибіцька.

На фестивалі заплановано понад 300 різноманітних подій за чотири дні. У програмі:

Презентації книг

Протягом чотирьох днів відбудуться презентації книжкових новинок від українських і міжнародних авторів – від фентезі до нон-фікшну.

Дискусії та зустрічі

На цих подіях будуть проведені розмови про мистецтво, театр, щоденники, літературу під час війни, культуру спротиву, кіно і вплив книги на світ.

Світове дерево фантастики

Це нова спеціальна програма, присвячена сучасній українській фантастиці. Упродовж чотирьох днів у павільйоні триватимуть дискусії, публічні розмови й презентації, що охоплюють різні напрями жанру — від горору до наукової фантастики та romantasy.

#Фронтмени

Знову працюватиме тематичний павільйон, присвячений творчості військових та ветеранів — #ФРОНТМЕНИ. Це вже традиційна частина фестивалю з унікальною атмосферою, щирими розмовами та сильною програмою.

Цьогорічна програма складається з шести напрямів:

– презентації прозових книжок за участі авторів;

– марафон мілітарної поезії нон-стоп;

– театральні постановки;

– виставкова експозиція;

– серії подій «Контекст» і «Взаємодія».

Фронтмени — це не лише про книжки. Це про досвід, голос, рефлексію і культурну присутність людей, які пройшли війну і продовжують творити.

Премія книжкових блогерів

26 квітня відбудеться церемонія нагородження переможця Премії книжкових блогерів. Цього сезону премія визначатиме найобговорюванішу книгу українського автора серед виданих з травня 2024 до березня 2025 року.

Діти як діти

У межах кампанії «Діти як діти» ЮНІСЕФ і ГО «Відчуй» організують спеціальну зону майстеркласів. Зокрема, дітей тут будуть навчати шрифту Брайля та основ жестової мови. У мультимедійній зоні транслюватимуть освітні мультфільми, що висвітлюють важливість інклюзії, а також анімаційні фільми про досвід та історії дітей з інвалідністю. Поруч працюватиме «Координаційний центр з розвитку сімейного виховання». Поки малеча буде зайнята творчістю, батьки в цій зоні зможуть дізнатися більше про усиновлення й патронат.

Родинні читання

Програма “Родинні читання” на “Книжковій країні” — це коли українські зірки читають улюблені дитячі книжки наживо — для дітей і разом з дітьми. Все дуже просто: слухаємо добрі історії, говоримо про важливе, сміємось і проводимо час разом. Вхід — вільний.

Музика та література

Для гостей заплановані літературно-музичні події та фестиваль українських артистів та гуртів. На культурному просторі «ВʼЯВА» з 13:00 до 15:00 вхід буде вільним.

Майстеркласи

Майстеркласи на «Книжковій країні» — для дітей і дорослих, для новачків і досвідчених, для тих, хто любить творити руками, і тих, хто писати пером.

На вас чекає понад тридцять майстеркласів упродовж чотирьох днів фестивалю. Виготовлення закладинок і листівок, каліграфія гострим і пласким пером, шовкодрук, екслібриси, робототехніка, петриківка, бутоньєрки, арт-терапія, амулети й навіть бойове мистецтво за мотивами «Котигорошка».

Деякі майстеркласи — безкоштовні, на деякі потрібна реєстрація або є символічна вартість матеріалів.

Соціальні ініціативи

Цьогоріч на фестивалі «Книжкова країна» — соціальні та благодійні ініціативи, які щодня змінюють життя людей: підтримують військових, допомагають родинам, розвивають інклюзію та зберігають памʼять. Кожен і кожна з вас можуть долучитися: зробити донат, поширити інформацію чи просто сказати «дякую».

За матеріалами фестивалю “Книжкова країна”