Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Кіно

Дорослі фільми для підлітків – рекомендації психолога

На перший погляд, кінострічки з цього переліку від психолога програми «Смілива» від «Фонду Маша» Єлісея-Ілії Касторних – для дорослих. Та їх також дуже корисно подивитися разом із підлітками. Чому, розповідаємо далі.

Перегляд фільмів разом із батьками — це чудовий спосіб для підлітків та батьків краще пізнати одне одного. Діти можуть обговорити теми, які підіймаються у стрічці, з батьками та краще зрозуміти себе та світ навколо них. А батьки, спостерігаючи за реакцією підлітків на кіно, зможуть краще розуміти своїх дітей — про що ті думають, що відчувають.

Разом із психологом проєкту для дівчат-підлітків з фізичного та психологічного самозахисту «Смілива» від «Фонду Маша» Єлісеєм-Ілією Касторних ми підготували добірку фільмів, які буде корисно подивитися підліткам у компанії з батьками.

— Ці кінострічки можуть містити в собі дещо відверті сцени та фрази, але це нормально, не затуляйте дітям очі, шановні батьки! – попереджує Єлісей-Ілія Касторних. – Це частина життя дорослих людей, і вашим дітям доведеться з цим стикнутися.

«Бойфренд з майбутнього»

Про що кіно:

Головний герой може мандрувати в часі. Як він скористається цією можливістю? Гроші? Популярність? Успіх? Просте, але щасливе життя? В чому полягає справжнє щастя, коли ти маєш силу організувати його майже як заманеться.

Коментар психолога:
Тут піднімаються питання сімейних цінностей, кохання, хвилювання, словом, все, що треба.

«Родина Тененбаумів»

Про що кіно:

Ця стрічка розповідає про незвичайну родину, кожен член якої – трошки геній. Чез у 10 років вже успішний економіст, Річі – талановитий тенісист, а прийомна Марго до 10 років встигла прославитися як обдарована драматургиня. Через багато років смертельно хворий голова родини збирає все сімейство й намагається за короткий час надолужити з дітьми всі моменти, згаяні багато років тому.

Коментар психолога:

Ця стрічка — про складні сімейні стосунки, примирення й відразу, образи та конфлікти. Складне, але неймовірно красиве кіно, яке варто пережити.

«Містер Ніхто»

Про що кіно:

Це фантастична історія, яка переносить нас у 2092 рік, коли останній зі смертних, пан Немо Ніхто, приходить до тями й розуміє, що забув усе, що з ним відбувалося. Дані про минуле життя містера Ніхто намагаються розкопати психіатр і журналіст.

Коментар психолога:

Питання, дуже актуальні в підлітковому періоді життя. Хто я? Що мені обрати? Який шлях зробить мене щасливим? І що мене ідентифікує? Фільм у неймовірній унікальній манері розбирає ці теми, не даючи чітких відповідей, але ставлячи дуже правильні питання.

«Велика риба»

Про що кіно:

За сюжетом, успішний журналіст перетинає океан, щоб попрощатись із помираючим батьком і дізнатися, чи було в його фантастичних байках хоч слово правди. Син збирає воєдино численні легенди та міфи, що оточували життя батька, знаходить багато дивовижних фактів і робить висновок, що його батько був справді незвичайною людиною.

Коментар психолога:

Фантазія про життя, в якій перебільшені образи промовляють значно більше за реальні факти. З чого складається життя дорослої людини?

«Потяг на Дарджилінг»

Про що кіно:

Троє братів з ініціативи одного з них їдуть у далеку подорож потягом шукати свою матір. Ця подорож змінює їх і їхнє ставлення один до одного.

Коментар психолога:

Кіно про сепарацію від батьків і коаліцію братів, про дитячість кожного дорослого. Головні герої переживають подорож, з якої ніхто не повернеться таким, яким був на початку. Чи, можливо, вони зовсім не змінилися?

Про проєкт

«Смілива» – це програма для дівчат-підлітків від «Фонду Маша». Головна мета проєкту – навчити дітей давати відсіч фізичному та психологічному насильству. Тому він включає в себе курс із самозахисту і групові сесії з психологом. Навчання для дівчат безкоштовне.
Якщо вашій доньці чи знайомій дівчинці-підлітку потрібна психологічна підтримка, якщо вона хоче стати сильнішою й навчитися давати відсіч, заповніть анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша» на офіційній сторінці проєкту.

Масштабування проєкту «Смілива» та безпекові тренінги для дівчат-підлітків виконуються «Фондом Маша» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) .