Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Фільм “Степне” став найкращою стрічкою на фестивалі в Трієсті

Драматичний фільм Марини Вроди визнали найкращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія), і він отримав приз глядацьких симпатій.

Фото: Facebook

Події фільму розгортаються на тлі картинних зимових пейзажів України, спорожнілих сіл і зростаючого відчуження між людьми в пострадянському суспільстві. “Степне” – це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб доглянути за хворою матір’ю. Тяжка хвороба матері, зустріч із братом і жінкою, яку він кохає, змушують Анатолія замислитися над прожитим життям і минулими вчинками. Аж раптом, перед самою смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона заховала в сараї…

У серпні минулого року кінострічка отримала приз за найкращу режисуру на міжнародному кінофестивалі в Локарно.

Фото: Francesca Bergamasco

Марина Врода народилася в Україні, закінчила факультет режисури в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. У 2011 році її короткометражний фільм КРОС здобув Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю. У 2010 році Врода брала участь у Кампусі талантів Берлінського кінофестивалю, а у 2016 році навчалася на магістерській програмі кіношколи Конрад Вольф у Потсдамі, Німеччина. Фільм СТЕПНЕ став її повнометражним дебютом. Фільмографія: Stepne (2023), Penguin (2015), Snails (2014), Cross-Country (2011), The Oath (2008), The Rain (2007), Family Portrait (2006).