Свято музики – це міжнародний музичний фестиваль. У цей день артисти виходять у місто грати концерти, і воно наповнюється музикою на площах, балконах, у парках, кавʼярнях, барах та вулицях. Фестиваль відбувся у Львові вже вчотирнадцяте.

Особливості цього року
70 локацій, 157 учасників, а загалом 190 виступів було на Святі музики у Львові 2026. Звучали центр, Винники, Сихів, Підзамче, Левандівка. В межах фестивалю проводились не лише концерти. Були також забіг і майстерка зі створення аплікацій під DJ сети.

Музика звучала і на традиційних локаціях – Ротонді у парку Франка, закапелку Маркіяна Іващишина.
DJ TR!LL!UM, Міша Правильний, G Grizzie учасники хіп-хоп сцени, Outro, Garmonia на сцені G-Room. А загалом на Святі музики також грали HLIBOROB, Винос Кузова, Забавка і Дмитрик, військовий оркестр 17-ї Полтавської бригади 2-го корпусу НГУ «Хартія» та інші.

Свято музики не лише про музикування
Унікальністю цьогорічного фестивалю стала сцена «Пісні без кайданів», на якій виконували улюблені пісні полонених та безвісти зниклих. Візуальним доповненням до локації стали написи гасел із акцій-нагадувань на підтримку всіх полонених та зниклих безвісти. Сцену створили у партнерстві з Музеєм Гідності у Львові, ГО «Памʼятай про Україну», «Звільнити всіх» (родини захисників Маріуполя) та Львівською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Романа Іваничука.

На кожній локації виступи розпочинались хвилиною мовчання та були написи «тут могла сидіти та, що віддала своє життя у війні за незалежність», «… хто вважається зниклим безвісти», «… хто перебуває в російському полоні». Цю ініціативу реалізували спільно з ГО «Вшануй», щоб знову нагадати, завдяки кому ми можемо творити та слухати музику зараз.

Ще одна традиційна локація Свята музики – Фацет – носила цьогоріч імʼя Євгена Гулевича та всіх полеглих за свободу. Євген був активним діячем культури, співзасновником низки культурних проєктів, серед яких і Свято Музики. На цій локації учасниками зокрема були БУРДОН, Неймовіра, Василь Васильців.

Збір на військо
До Свята музики у Львові команда фестивалю відкрила збір. Збирають один мільйон на 14 дронів для 12-ої бригади «Азов» в межах збору від АЗОВ.ONE.

Хоча Свято музики у Львові пройшло, але збір триває. Організатори закликають долучитись донатом, як квитком за вільний вхід на концерти, або ж відкрити дружню банку. І першу, і другу можливість можна реалізувати на сайті Свята музики.

Свято музики у Львові відбувається за ініціативи ГО «Локальна культурна підтримка» та реалізовано за підтримки Львівської міської ради, AЗОВ.ONE та ЗМІН у межах сталого партнерства.

За матеріалами ГО «Локальна культурна підтримка»

