Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Кіно

“Людина-Павук: Крізь Всесвіт” – справжній витвір мистецтва!

В Україні вийшла у прокат анімаційна стрічка «Людина-Павук: Крізь Всесвіт». На мій погляд, це не просто мультфільм – це справжній витвір мистецтва. Таке відчуття, що ти взяв у руки паперовий комікс, почав його розглядати, і раптом він став живим, засувався, заграв кольорами, втягнув тебе всередину і зробив своїм елементом. Ти розчиняєшся в цьому барвистому калейдоскопі зі зміною епох, стилів і починаєш рухатися в такт музики, що качає.

Іноді я ловила себе на тому, що перестала стежити за сюжетною лінією, так мене захоплювала художня сторона анімації. Скажу чесно: давненько мультфільми не залишали в мене такого яскравого враження. Хочу наголосити, це далеко не короткометражка: тривалість фільму – 2 години 20 хвилин. І весь цей час він тебе тримає. Але це якщо ти

А) вже досить дорослий, щоб розуміти, що відбувається, коли події починають швидко розгортатися;

Б) достатньо обізнаний, щоб знаходити «закладки». Наприклад, в одному з моментів мультфільму в музеї розбилася скляна скульптура «собачки з кульки». Насправді нещодавно був гучний випадок, коли саме таку скульптуру Джеффа Кунса (вартістю – страшно сказати – 42 тисячі доларів) відвідувачка випадково розбила на виставці.

В) досить любиш живопис, щоб захоплюватися неймовірними переходами від одного стилю до іншого: креслярська графіка змінюється двовимірним коміксом, який трансформується на тривимірний. А потім з усього цього – Бамс! – всесвіт Lego! Бамс – жива людина! Ці несподівані переходи додають ефекту. Чудово передані емоції: яскравий неоновий малюнок, коли почуття вирують, і м’яка пастельна акварель – у ліричні моменти. А «прориви пам’яті» іноді відображає чорно-білий малюнок із яскравою плямою.

І трохи про сюжет. Як сказав тато головної героїні: «Батьківство – це довбана загадка!». Фантастика (супергеройство) вдало поєднується з класикою (тема батьків та дітей), а це завжди цікаво.

І ще – продовження буде!

Наталія Кряж