Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Виставка гравюр Миколи Стратілата – шедевр на шедеврі!

6 лютого у столичній галереї “Митець” відкрилася виставка гравюр Миколи Стратілата – одного з найглибших графіків нашого часу, плідного художника, з-під штихеля якого вийшли сотні гравюр.

Його роботи – як відбитки пальців, як морозні візерунки на склі – гармонійні, природні, бездоганні, витончені. Художник за допомогою тонких, як волосся, білих штрихів витягує з космічної темряви живі силуети. Акуратні й чіткі. Фантазійні та реальні. Відчувається, що в цих графічних мініатюрах закладені дуже особисті глибокі почуття. Неймовірно сильні та близькі глядачам.

Кожна гравюра затягує, як фантастична водоверть. Хочеться розглянути кожну деталь, кожен штрих, вивчити картину за фрагментами та охопити цілком. Переходиш від роботи до роботи та не можеш стримати зітхання захоплення. Одна з відвідувачок, задивившись, просто вигукнула: “Шедевр на шедеврі!” Ця рукотворна краса, що оспівує рідний край, надихає і… викликає щемливий смуток за таким чудовим, ніжним, красивим мирним життям! Ажурні сітки крон дерев, хвилясті промені місячного і сонячного світла, грайливі смужки річкових хвиль – біля кожної картини можна стояти дуже довго, роздивляючись це застигле в миті життя, яке от-от прокинеться, зітхне, зашумить, поллється і полетить!

Співорганізаторка виставки художниця Маріанна Маслова поділилася своїми спогадами про талановитого графіка: “Микола Стратілат був моїм учителем. Він досить повпливав на мене, хоча я вчилася в нього недовго. Причому під час навчання ще не настільки була знайома з його творчістю. А коли – випадково – з ним познайомилася, немов відкрила для себе абсолютно новий світ! Добре пам’ятаю, як на уроках для того, щоб ми надихнулися, увійшли в цей творчий стан, він читав нам поезію. У мене рідкісні роботи збереглися з часу навчання, але акварелі, які створювалися на його уроках, я досі зберігаю. Вони немов просякнуті тим духом спілкування, вони живі для мене. Микола Стратілат був дуже багатогранним, працював у різних темах. У нього є і “шевченкіана”, і ліричний пейзаж, історичні місця, є ілюстрації – він багато працював з абсолютно різною поезією – і сучасною, і класичною. Його роботи – навіть ранніх часів – залишаються сучасними й сьогодні”.

В експозиції представлені роботи різних періодів творчості художника – з 1972 до 2013 року. Виставка триватиме до 14 лютого. Вхід вільний.

Наталія Кряж