Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Серіал “Перевізниця” продовжує подорож світом та готується до прем’єри

Серіал, створений Starlight Media у партнерстві з найстарішою кінокомпанією світу Gaumont, європейськими партнерами-мовниками з Франції, Німеччини, Швеції, Норвегії, Данії, Ісландії, Фінляндії та Швейцарії продано на нові території. Глобальний дистриб’ютор “Перевізниці”, компанія Beta, оголосив про продаж серіалу в Японію, Латвію та Словаччину.

Предпрем’єрні покази серіалу відбудуться вже незабаром у Києві та Берліні. Світова премʼєра відбудеться 19 лютого в рамках Café Kyiv 2024, спеціальної події, присвяченій майбутньому України в Європі, організаторами якої є Фонд Конрада Аденауера.

До других роковин повномасштабного вторгнення серіал “Перевізниця” транслюватимуть одночасно декілька найбільших європейських мовників. Серед них ZDFneo (Німеччина), France Télévisions (Франція), SRF (Швейцарія), SVT (Швеція), DR (Данія), YLE (Фінляндія), NRK TV (Норвегія), RÚV (Ісландія) та NHK (Японія). Українська прем’єра відбудеться 25 лютого в ефірі телеканалу СТБ.

«Ця війна змінила нас. І нам варто почати чесно говорити про наші травми та проблеми, бо це перший крок до їхнього вирішення. Я сподіваюся, що серіал зможе допомогти українцям у цьому. А для всього світу він стане нагадуванням: те, що ви не чуєте так часто про події в Україні, не означає, що агресія проти нашого народу припинилась. Люди втомилися від новин про війну, і це зрозуміло. Проте Україна все ще потребує підтримки. Ми відчуваємо її з боку міжнародної спільноти, але ця підтримка не така сильна, як раніше. Тому ми вирішили випустити серіал саме зараз, у болючу для нас дату. Ми хочемо, щоб увесь світ пам’ятав, що ми тут, ми боремося. І ми боремося не лише за себе», – коментує Євген Тунік, шоуранер та автор “Перевізниці”.

«Перевізниця» – 10-серійна драма, що розповідає історію українки Лідії, що працювала психологом, але змінила свою професію під час війни. У головній ролі – Анастасія Карпенко, нагороджена Премією Локарно за роль у драмі «Як там Катя?». Шоураннером та автором серіалу є Євген Тунік (Starlight Media) . Режисер – Аркадій Непиталюк.

Прем’єру приурочено до других роковин російського повномасштабного вторгнення в Україну. В ефірі СТБ вона відбудеться 25 лютого о 18:00. В очікуванні світового старту «Перевізниці» творці інтригують глядачів офіційним трейлером, створеним Starlight Creative та маркетинг-командою СТБ:

Головна героїня драми, психологиня Лідія, 24 лютого 2022 року планувала завершити деякі особисті справи, але велика війна змушує прийняти інше рішення. Лідія залишається в Україні, аби стати перевізницею для тих, хто шукає рідних або вибирається в безпечні місця. Кожна серія — це нова драматична і в той же час надихаюча історія, яка розгортається на очах у Лідії. Про повороти долі і вибір, який під час вибухів стає по-справжньому чесним.

«Чи можна пробачити зраду? Чи варто приховувати від рідних таємниці або сваритись за батьківський спадок? Виїжджати з країни, рятуючи себе, чи повертатись з дітьми додому? Відчайдушно шукати правду або відкривати серце почуттям? «Перевізниця» піднімає загальнолюдські та доволі гострі і суперечливі теми. Ці історії не стільки про війну, скільки про те, як війна змінює долі звичайних людей. Як вони продовжують вирішувати складні та важливі для себе питання, тільки тепер у нових умовах. Я дякую нашим міжнародним партнерам та рідним телеканалу СТБ і компанії Starlight Media за віру в цей проєкт і можливість говорити ним на широкий загал про те, що для мене важливо», — коментує шоуранер проєкту Євген Тунік.

Робити вибір доведеться і самій Лідії. Від серії до серії глядач спостерігатиме за особистою історією головної героїні, пов’язаною з утратою рідної людини. Крок за кроком вона розплутує трагічні обставини того дня, не відмовляючи в допомозі тим, хто звернувся по неї.

«Лідія — це зібраний образ усіх українських жінок. І уособлення якостей, які мені хотілося показати в серіалі про людей, що проживають своє життя в час війни. У нашій перевізниці — часточка кожної жінки, яка 24 лютого 2022 року щодня мусить робити вибір», — зазначає Євген.

Кожна з десяти серій «Перевізниці» має самостійну назву і власну казку, яка звучить на початку та в кінці історії.

«Це наші традиційні народні казки, які я злегка адаптував під кожну історію. Ці казки Лідія розповідала своїй сестрі, коли вони були ще маленькими, а тепер вони звучать в її машині з подарованого сестрою диска. Вони мали б повернути Лідію в дитинство, в щось знайоме, але тепер отримують новий контекст», — пояснює шоуранер.

Серіал створено Starlight Media та Gaumont у співпраці з ZDFneo, France Télévisions, SRF Schweizer Radio und Fernsehen за участю The Dreaming Sheep Company, SVT, DR, NRK, RUV, YLE. Beta Film відповідає за міжнародну дистрибуцію.