Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Прем’єра художнього фільму «Герої»

У неділю, 25 лютого, о 20:45 на телеканалі «Дім» відбудеться прем’єра драми «Герої», знятої за мотивами п’єси Жеральда Сіблейраса «Вітер гуде у тополях». У головних ролях Олексій Вертинський, Петро Панчук, Яків Кучеревський.

За сюжетом картини, троє літніх ветеранів жорстокої та кривавої війни проводять залишок життя на терасі Будинку ветеранів і роблять все, аби відсунути подалі від себе думки про близьку смерть. Вони жартують, вдаються до різноманітних розіграшів і, зрештою, зважуються втекти, щоб стати вільними мов птахи. У фільмі минулого тісно переплітаються з подіями сьогоднішньої війни і дарують глядачам ефект залученості і присутності.

Режисером і автором сценарію «Героїв» став Кирило Бін. «Ми дозволили собі відійти від названих автором обставин і подій, що були взяті за основу пʼєси. У творі Сіблейраса наші персонажі – конкретно французи, що перебувають у французькому пансіоні. І вони ветерани конкретно Першої Світової. Я дозволив собі нівелювати час та простір. І зробив героїв ветеранами якоїсь війни, якоїсь країни. Тому що впевнений – подібна рефлексія притаманна будь-кому, хто зіштовхнувся з війною впритул. Вони троє – це втілення того, з чим і ми зіткнемося за пару десятків років», – прокоментував режисер.

Головні ролі у картині зіграли Олексій Вертинський, Петро Панчук, Яків Кучеревський.

«Мій герой своїми вчинками підтверджує, що найважливіше — жити саме сьогодні. І його страшенно дратує, що вони проводять в цій альтанці свої нікчемні старі будні, тому він усіх підбурює вирушити кудись, щоб це все зламати. Займаючись своїми буденними справами, він зрозумів, що проґавив власне життя і саме зараз надолужує втрачене. У такі моменти  я згадую свого батька. Нас у нього четверо. Він молоденьким лейтенантом пішов на фронт у 1941-му. І я за все життя свого батька добре і не знав, бо він жив в отих своїх ідіотських спогадах. У домі у нас були ось ці маршал Жуков, Якубовський… І він читає, перечитує — перше видання, друге видання,  перевидання… Ми, діти, були для нього деталлю, яка не має суттєвого значення. Він жив своєю війною. Так от, це все в цьому персонажі. Що він страшенно любить себе там, але в сьогодні йому не вистачає чогось», – розповів про свого героя Олексій Вертинський.

П’єса сучасного французького драматурга Жеральда Сіблейраса «Вітер шумить у тополях», за мотивами якого знятий фільм, користується надзвичайним успіхом в усьому світі. Її постановка у Франції, в театрі Монпарнас, отримала аж чотири номінації премії Мольєра. Цю героїчну комедію ставлять у Великобританії, Німеччині, США, Уругваї та інших країнах.

Трейлер фільму

Інформація про фільм:

Режисер-постановник: Кирило Бін

Оператор-постановник: Сергій Кошель

Продюсери: Юрій Артеменко, Ольга Пантелеймонова

Художник-постановник: Володимир Лисак

Автор сценарію: Кирило Бін

Композитор: Максим Корнилюк

У ролях: Олексій Вертинський, Яків Кучеревський, Петро Панчук, Дмитро Вівчарюк, Платон Кучеревський, Борис Панюта

Виробник: Ukrainian Producers Hub