Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Відбулось відкриття Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory»

В національному центрі «Український дім» пройшла урочиста церемонія відкриття Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory».

За підтримки президента України, за ініціативи Держкіно України до десятої річниці вторгнення росії на територію України та до другої річниці повномасштабної війни започатковано проведення Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory» – кінофестивалю фільмів, знятих під час російсько-української війни.

Урочиста церемонія, ведучими якої були Соломія Вітвіцька та Ахтем Сеітаблаєв, розпочалася зі звернення президента України Володимира Зеленського:

«Я впевнений, що світ ніколи не забуде Бучу та Маріуполь. Бо історії трагедій цієї війни будуть на мільйонах екранів, а отже, у мільярдах сердець. Я впевнений, що людство не втратить поваги до героїзму наших людей. Кіно зробить цей героїзм легендарним і вчитиме, що кожен має зробити вибір у житті – етичний вибір. Вибір на користь життя і справедливості – на користь України. Я впевнений, ми збережемо наше єднання зі світом за будь-яких дезінформаційних штормів. Мистецтво буде на нашому боці».

Кінофестиваль «Cinema for Victory»  зосереджено на стрічках, які документують воєнні злочини росіян, фіксують свідчення про війну через реальні історії українців. Поширення документальних фільмів, створених під час війни, сприяє протидії пропаганді російських загарбників на території України та в світі, виступає потужним аргументом для світової аудиторії в адвокації України.

Вже зі сцени церемонії відкриття промову продовжив член жюрі Сергій Михальчук:
«Інформація – це як вакуум, і якщо ми його не заповнюємо, його заповнює ворог! Про нашу війну вже зараз складають легенди, але через роки це вийде на рівні міфу. Ми мусимо показувати реальну історію, яка відбувається, щоб майбутні покоління знали, що було  насправді, і щоб це не повторилося ніколи знову! Кіно – це зброя, камера – це зброя на полі бою. Я фактично пересвідчився в цьому на своєму прикладі. Я оператор ігрового кіно, але з початку війни став солдатом і документалістом. У мене є дві зброї: стрілецька зброя – автомат, і в мене є камера. І поки є можливість, я намагаюся знімати все, що відбувається  на полі бою».

Відкрили церемонію кінофестивалю піаніст-віртуоз Євген Хмара та під акомпанемент оркестру Збройних сил України народна артистка України Тіна Кароль. На відкритті були присутні представники Офісу президента, Кабінету Міністрів, високоповажні посли, воїни ЗСУ, волонтери, представники Держкіно, режисери, продюсери, актори та інші. А також члени журі Bo Tenberg, Michael Waldman, Сергій Михальчук, Ірина Мельник та Ольга Пантелеймонова.

Після офіційного відкриття кінофестивалю відбувся показ робочої версії художнього фільму «Буча». Глядачі затамували подих, коли на екрані почали розгортатися історії людей, їхні долі та надзвичайні подвиги українців. Після перегляду зал аплодував стоячи.

Кінофестиваль триватиме сім днів – з 23 лютого по 29 лютого.

Програма «Cinema for Victory» включатиме двадцять  стрічок конкурсної та позаконкурсної програми, які пройшли технічний відбір. Розклад показів зазначений на офіційному сайті.

Вхід вільний для всіх охочих, після попередньої реєстрації на  сайті Ukrainian National Film Festival «Cinema for Victory».

Фестиваль фільмів «Cinema for Victory» проводиться за рахунок виключно позабюджетних коштів.

Особлива подяка за підтримку CORE (Community Organized Relief Effort) – міжнародній гуманітарній організації, заснованій Шоном Пенном та Ен Лі, яка здійснює гуманітарну діяльність в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

Інформаційним партнером кінофестивалю є національний телемарафон «Єдині новини».

Нагадаємо, до організаційного комітету увійшли голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, керівниця Кабінету керівника Офісу президента Олена Ковальська, голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов, керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпачхі, директор ГО «Трибунал» Олег Яцура. Голова оргкомітету – голова громадської організації «УкрКіноФест» Андрій Ногін.

Склад журі національного кінофестивалю «Cinema for Victory»: Сергій Михальчук, Ірина Мельник, Ольга Пантелеймонова.

Склад іноземного журі національного кінофестивалю «Cinema for Victory»: Sean Penn, Liev Schreiber, Andre Singer, Abel Ferrara, Michael Waldman, Bo Tenberg.