Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Кіно

«Мисливці на привидів: Крижана імперія»: що ми знаємо про світ привидів?

В український прокат вийшов четвертий фільм про мисливців за привидами – «Мисливці на привидів: Крижана імперія». До речі, цю круту команду можна привітати з 40-річним ювілеєм: перший фільм про них вийшов у 1984 році.

Отже, що ми знаємо про світ привидів? Практично нічого, тому фантазувати на цю тему можна довго і яскраво. Чим, власне, і займаються творці стрічки.

Спенглери та Ґері Груберсон, який став членом їхньої сім’ї, перебралися жити до Нью-Йорка, в легендарний будинок мисливців за привидами – колишню пожежну частину. На старенькій машині, напханій пристосуваннями для лову примарів, вони продовжують свою славну місію. І цього разу розлючене потойбічне божество погрожує зруйнувати наш світ і перетворити все живе на лід.

Фільм цікавий, веселий, з шикарними спецефектами. За час перегляду я встигла і посміятися, і злегка злякатися, і здивуватися, і розчулитися. Уява авторів не тільки подає глядачеві те, що сама малює, а й змушує також вдумливо пофантазувати. Наприклад, на тему “А чи правильно це – ловити привидів і відправляти їх на ув’язнення в підвал?”.

До речі, про привидів. Вони дуже різні: тут і колишні люди, і фантастичні тварини, і смішні лялькові істоти. Серед них є милі, є пустотливі, а є й жахливі. Щоправда, мисливців на привидів залякати важко. Навіть наймолодших. Фібі, попри свій юний вік, неймовірно хоробра і розумна дівчинка. А широкі знання в галузі фізики, хімії та історії роблять із неї найкращого борця з потойбічними агресорами. В одному місці фільму в мене сталося дежавю: сцена поєдинку Фібі з могутнім і жахливим Гозером нагадала сцену протистояння Гаррі Поттера і Воландеморта. Ефект посилювали круглі окуляри дівчинки. Ну що ж! Боротьба з темними силами, напевно, має здійснюватися саме такими яскравими потоками світла. З усіх видів зброї.

У цій пригодницькій комедії “рулять” не тільки діти, а й діди. Ну як же без славної “старої гвардії”? А ще творці фільму однозначно натякають, що приховані здібності можуть бути у кого завгодно. Головне – їх виявити в собі. Подальше – справа практики.

Чудовий фільм для всієї родини. Тим більше, що сімейні питання в ньому, напевно, головні.

Наталія Кряж