Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Пронизлива пісня від Крихітка, хейтспіч та військової парамедикині

Гурт «Крихітка» спільно з вокалістом «хейтспіч» презентували пісню «Під весняним дощем» на вірш української поетеси й військової парамедикині Олени Герасим’юк.

Пісню присвятили українським митцям і мисткиням, діячкам і діячам культури, що загинули внаслідок російського вторгнення.

Гурт записав трек і зняв на нього кліп спільно з вокалістом гурту «хейтспіч» Дмитром Однороженком. В основі пісні — вірш Олени Герасим’юк, яка також знялася у кліпі.

«Я написала цей твір у пам’ять про моїх загиблих колег, про тих, хто мав стати основою нашої нової української культури. Ця пісня про втрати, але навіть після фізичного зникнення від людини залишається пам’ять, тепло і світло. Залишаються слова та імена. Залишаються твори, які тепер стають нашою духовною зброєю. І завдання живих – пам’ятати й говорити про тих митців і мисткинь, які віддали найважливіше за нашу свободу, свої життя. Щоб їхні голоси та ідеї продовжували звучати для інших», — зазначила Герасим’юк.

Фронтвумен гурту «Крихітка» Саша Кольцова розповіла, що пісню створили за кілька репетицій. Солістка написала мелодію й приспів. За її словами, Дмитра Однороженка запросили, бо «його голос і манера якнайкраще передають лють, розпач і гнів, що відчувають молоді люди, яким довелось займатися війною, замість того, аби жити, втілювати свої мрії й любити».

«Вперше я побачила цей поетичний текст у твіттері Олени, і він вразив мене — думаю, автори й авторки мене розуміють, дуже важко писати про те, що всі ми зараз відчуваємо, а тут хтось промовив все за мене», — зазначила Саша Кольцова.

Під час прем’єри відеокліпу оголосили збір на 500 тисяч гривень для підсилення ініціативи фонду «Повернись живим», щоб придбати багаторазові FPV-дрони для 82-ї бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Долучитися можна за посиланням.

Джерело