Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Прем’єра документального серіалу «Fюрер 2:0». Вже можна подивитися онлайн

8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, на телеканалі українського іномовлення «Дім» відбулася прем’єра документального серіалу «Fюрер 2:0». Автори документальної картини, знятої за підтримки держави, детально розповідають про те, що спільного між Гітлером і Путіним, та як російський народ став на шлях прославлення диктатора третього тисячоліття.

Два світи, дві долі, 66 років між тим, як вони отримали владу, 66 років між намаганням створити третій Рим. У фільмі показано, як Путін став новим Гітлером: як багато спільного між їхніми виловлюваннями, принципами пропаганди й методами маніпуляцій. Автори проєкту, документалісті, історики проаналізували, як маленький Володя перетворився на диктатора – у документальному фільмі вони проливають світло на формування його особистості.

«Чи стане людина диктатором, це залежить від того, чи суспільство, в якому вона живе, дозволить йому стати диктатором чи ні. Для цього потрібно населення, яке боїться своєї власної тіні. Такі люди неспроможні об’єднуватися не просто в політичні групи, а навіть по троє. Отже, неспроможні чинити опір диктатурі, яка насувається на них і забирає права і свободи, – пояснює кримінальний психолог Юрій Ірхін і додає. – Людині непритаманно вбивати собі подібних. Для того,  щоб ідея геноциду вселилася у свідомість суспільства, потрібно роками до нього готувати і строювати платформу. Цим займався і Гітлер, цим займався і Путін».

Автори проекту розглядають, як нахили Путіна, так і Гітлера формувалися ще у дитинстві, адже вони часто зазнавали жорстоких покарань від батьків.  Відносини з однолітками також були складні. Обох хлопців били, не приймали до груп. «Ми дуже мало знаємо про те, який Путін був насправді і про всю його сім’ю, і дізнаємося про це, якщо будуть відкриті архіви, коли вийде строк засекреченості матеріалів», – припускає доктор історичних наук Лариса Якубова.

Документальний фільм «Fюрер 2:0» (робоча назва «Тут живуть люди»), який став одним з переможців мистецького конкурсу на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики в 2023 році, знято на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” (ДП “МПІУ”) продакшеном «Ми – Україна».

Дивіться документальний проєкт «Fюрер 2:0» на сайті телеканалу «Дім» та на YouTube-каналі «Дім» .