Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Український художник Олег Надольський присвятив роботу Дню міста Києва

На роботі-присвяті зображений князь Ярослав Мудрий, який тримає в руці будівлю Десятинної церкви. А ще з боків картини є цікавий визерунок.

За словами художника, сюжет прийшов спонтанно. “Коли зароджується ідея, виникає кілька варіантів, один кращий за інший. І ось думаєш – який би взяти за стилем, технікою, кольором? Мені дуже подобається київський князь Ярослав Мудрий. Він справді мудрий правитель, якого поважали лідери інших країн. Його образ державного політика, закони, побудову системи управління державними справами, на мою думку, добре відобразив орнамент “Пергам”. На сьогоднішній купюрі в 2 гривні можна прочитати його одну дуже повчальну цитату: “Якщо будете жити в мирі між собою, Бог буде у вас…”. У його руках я зобразив будівлю Десятинної церкви, яка була побудована в ті часи Київської Русі. А ще він видав заміж своїх дочок у Європі. Анна – королева Франції, Анастасія – королева Угорщини, Олісава – королева Норвегії, Агафія – королева Англії. Його мудрість дуже надихає мене. Сам сюжет був виконаний у цифровому форматі олівцем. Палітра підбиралася довго, і добре підійшов цей помаранчево-коричневий відтінок».

Останнім часом Олег Надольський працює в основному на ПК у програмі paint та 3D. З усіх міст, звісно ж, найчастіше зображує свій рідний Івано-Франківськ.

Катедральний Собор м. Івано-Франківськ

Художник надіслав і кілька зображень улюбленого міста: “Катедральний собор Воскресіння”, портрет із серії “Лик” – також на тлі катедрального собору Воскресіння, та “Ратуша Івано-Франківська”.

Серія “Лик”, м. Івано-Франківськ

«У містах я завжди звертаю увагу на цікаві будівлі: храми (як нові, так старовинні), старі будинки, невідомі споруди, чудові мурали на житлових будинках. Мені також цікава історія походження будівель, і хто був архітектором», – зізнався художник.

Ратуша м. Івано-Франківськ

Наталія Кряж