Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

На відкритті Docudays UA покажуть український фільм, який отримав Спеціальну відзнаку в Берліні

В Києві з 31 травня по 9 червня пройде 21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Мета Фестивалю – сприяти дотриманню й захисту прав людини та основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні, сприяти розвитку документального кіно.

Концепція та назва цього року – “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя”.

На фестивалі буде представлено 62 фільми із 34 країн світу, з них 19 українських стрічок (десять національних прем’єр і дев’ять світових). Також глядачі зможуть побачити мистецькі інсталяції та відвідати актуальні дискусії.

На відкритті буде продемонстрована стрічка «Мирні люди» (Intercepted) української режисерки Оксани Карпович. Це нетрадиційне роуд-муві деокупованими українськими територіями, яке демонструє руйнування спричинені повномасштабним російським вторгненням. Аудіоряд стрічки побудований на перехоплених телефонних розмовах російських військових з їхніми близькими. Це ті самі далекі від війни «мирні люди», висловлювання яких шокують особливою жорстокістю.

Світова прем’єра стрічки відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Там фільм отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International. В український прокат картина вийде невдовзі після фестивальних показів — 29 серпня.

Ознайомитися з повною програмою можна на сайті фестивалю Docudays UA.