Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Музика

Парад біг-бендів: як це було

П’ятий Парад біг-бендів відбувся! І це було – як би сказали в Одесі – шикарно! До речі, шматочок Одеси на ньому таки теж був. Але про все по порядку.

У першому відділенні виступав Cherkasy Jazz Orhestra. Це було… чарівно! Власник чарівної диригентської палички – засновник і художній керівник оркестру Михайло Євтушенко не просто зібрав колектив професіоналів, а й дав можливість практично кожному з них «висловитися». Сольні фрагменти звучали дуже барвисто і по-особливому прикрашали кожен твір. Половина виконаних творінь – чудові авторські композиції Михайла Євтушенка. Були дуже цікаві незвичайні аранжування, наприклад, Гімну України.

Взагалі музика була настільки різноманітною, а часом навіть несподіваною, що глядацький інтерес тільки посилювався. М’яке звучання змінювалося металевими акцентами, композиції були, можна сказати, філософськими – зворушливими, втішними, надихаючими, емоційно насиченими, свіжими і якимись затишними. Весь концерт – наче професійно складений букет із дуже різних чудових квітів.

Варто зазначити, що до колективу Cherkasy Jazz Orhestra цього дня влилися ще два блискучі українські музиканти: львівський барабанник та композитор Леонід Петкун і одеський піаніст та композитор Олексій Пєтухов. І ось про Одесу. Завершальним твором стала прем’єра композиції Олексія Петухова «13-th Station of the Big Fountain», присвячена його рідному місту. Незабутній концерт, з яким шкода було розлучатися!

У другому відділенні виступав столичний Big Yellow Band. Це було запально! Він струснув зал динамічними композиціями, в яких було місце і жартівливим музичним фрагментам. Музика була настільки енергійною, що хотілося танцювати. До речі, диригент Антон Загородній у цьому собі не відмовляв: і керував, і пританцьовував! Увесь концерт був сповнений легкістю та позитивом. Антон Загородній навіть пожартував над назвою п’єси Генкока Watermelon man («Людина-кавун»), сказавши, що це про херсонську людину. Загалом, підзарядка емоційних батарейок, що підсіли під час воєнних буднів, вдалася!

«Мама» цього чудового проєкту – педагог, відповідальна секретарка Всеукраїнської асоціації джазових та естрадних оркестрів Галина Макаренко-Дергунова. Для цієї енергійної та милої жінки спілкування з талановитими творчими людьми дорожче за всі скарби. Вона вкладає всю свою душу та енергію в організацію джазових заходів, які завжди виходять чудовими та теплими. Браво організатору! Браво музикантам! І вже з нетерпінням чекатиму наступного Параду.

Наталія Кряж