Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Програма з творів Джорджа Гершвіна – поціновувачам гарної музики!

Цикл концертів “Українці в Америці” присвячений видатним музикантам, композиторам, виконавцям, які мають українське походження, що працювали в Сполучених Штатах Америки і стали відомими своєю творчістю на весь світ.


17 червня в Національній філармонії України відбудеться концерт, на якому прозвучить музика Джорджа Гершвіна (справжнє ім’я Яків Гершович)  – видатного американського композитора, батько якого родом з  сонячної Одеси.  Він був композитором Бродвейського музичного театру, вправним майстром, що вмів поєднати прийоми і форми класичної музики зі стилістичними нюансами джазу. І йому належить цитата: “У мене в голові більше мелодій, ніж я міг би записати на папері за сто років”

Неймовірно, але саме Джордж  Гершвін (1898 – 1937) повернув респектабельність джазовій музиці, яка в 1922 році все ще вважалася, як свідчить редакційна стаття в “New York American”, “принизливою, патологічною, дратівливою… музикою”. Пізніше його опера “Поргі та Бесс” стала першою оперою американського композитора, виконаною в театрі «Ла Скала» в Мілані. Сьогодні можна сміливо сказати, що Джордж Гершвін входить до четвірки найвидатніших композиторів американського музичного театру.

Бувши надзвичайно талановитою людиною, Джорджа Гершвіна ніколи не полишав товариський дух. “Зіркова (чи у нашому випадку композиторська) хвороба” пройшла стороною. І не дивно. Бо є композитори, якими, як правило, захоплюються, а є такі, яких просто люблять. Таким і був Джордж Гершвін, такою і є його музика, що лунає до сьогодні.


І відділ

Cимфонічна сюїта «Американець в Парижі»

Друга рапсодія для фортепіано з оркестром, аранжування  Дж. С. Ріплей

ІІ відділ

Фантазія на теми з опери «Поргі та Бесс», аранжування В. Глінського, Д. Верникова

Сюїта на пісні Дж. Гершвіна, аранжування У. Баркера

Рапсодія у стилі блюз для фортепіано з оркестром, перекладення Т. Такахаші

Диригент – Іван Стецький

Артем Погорєлов – фортепіано

Лідія Ночовська – фортепіано

Національний академічний духовий оркестр України з радістю представить програму Джорджа Гершвіна поціновувачам гарної музики!