Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Шість цікавих українських книжкових новинок

У нашій країні останнім часом з’являється багато цікавих книжок від українських авторів. Про шість із них – у цій добірці.

Про те, що вже є у продажу:

Михайло Дунаковський, Лелде Браке-Клавері, «УКРАЇНА. Неймовірні часомандри»

Видавництво: Школа

Жанр: комікси

У центрі книги — хвилююча уяву й сповнена добродушного гумору розповідь про подорож машиною часу вчителя історії пана Панасюка, десятирічного хлопчика Тараса та його собачки Бульби. Герої книги знайомляться з важливими подіями й визначними особистостями в історії України — великим князем київським Володимиром, правителем Золотої Орди ханом Батиєм, козаками Запорозької Січі, царицею російської імперії Катериною II, а також із сучасними героями української історії — президентом Володимиром Зеленським, «Привидом Києва» й улюбленцем всіх українців псом Патроном.

Олександр Фоззі Сидоренко, «Хеві-метал»

Видавництво Старого Лева

Дизайн обкладинки: Слава Щульц

Сатирична історія про український шоу-бізнес від музиканта гурту «Танок на Майдані Конґо», журналіста та письменника. Ця книжка — про життя за лаштунками шоубізнесу і про життя після шоу. Реальність диктує свої умови, в яких складно вижити, самореалізуватись, зберегти взаємини, відрізнити фальш від правди, не зрадити себе, а ще — зробити вибір. Бо цей вибір може бути дуже несподіваним.

Перемога у пісенному шоу — чудовий старт для співака-початківця Івана Майбороди, або просто Вані, як називає його продюсер. Слава, впізнаваність, ефіри мало не щотижня… Здається, що мрія про популярність і високі гонорари от-от справдиться. Але не так просто заробити своїм талантом, до того ж в умовах шаленої конкуренції і коли продюсер грає лише за своїми правилами.

Таня Гуд, “Дім між трьох світів”

Видавництво: Ранок

Жанр: фентезі, містика

В основі історії — давні українські вірування, міфологія та київські легенди. Планується продовження.

Зоряна бачить те, що не бачать інші. Навколо неї — чудовиська, через що вона думає, що несповна розуму. В пошуках порятунку вона потрапляє до таємничого Ордену між трьох світів, де дізнається, що монстри — не виплід її уяви, так само як і мавки й чугайстри, русалки й перевертні. Але навіть могутні мольфари ордену бояться, що це Морана, богиня смерті, прагне вирватися на свободу й знищити всі три світи — Вирій, Явосвіт і Потойбіччя. Непрості підозрюють, що Зоряна може допомогти їм захиститись, але дівчина лише хоче врятувати те, що лишилося від її сім’ї, та раз і назавжди позбутися страхів і тіней минулого.

Катерина Липа , “Сатанів. Тевтонське прокляття”

Видавництво: Віхола

Жанр: пригодницький роман

У продажу: з 8 липня

1410 рік. Воїни польського короля та Великого князя Литовського зустрічаються з лицарями Тевтонського ордену в одній з наймасштабніших битв століття. Молодий лицар Василь Крук за порятунок короля на полі Грюнвальдської битви здобуває в подарунок коня з королівської стайні та славу. Але не тільки це привезе він у рідне місто Сатанів на Поділлі. Ще ладанку із загадковими знаками, зняту з переможеного тевтона, і дивовижне бурштинове намисто.

Лицарські звичаї середньовічної України, битви та пригоди, кохання й велика політика, залишки язичницьких культів і набіги татар. У цій атмосфері Василю Круку випаде скористатися чарами ладанки — дарами, що в будь-який момент можуть обернутися на прокляття.

І про те, що з’явиться дуже скоро:

UA Comix створять комікс про 3-тю штурмову бригаду «Іду на штурм».

На сторінках мальопису розгортається історія бійців 3-ї окремої штурмової бригади, просякнута українським містицизмом і військовим духом. Мальопис передає атмосферу війни, яку зазвичай бачимо через об’єктиви GoPro штурмовиків. Серед гуркоту артилерії, пострілів ворожих снайперів і зруйнованих будинків розкриваються сила та звитяга воїнів 3-ї окремої штурмової бригади.

«Життя бійців 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр на чолі з їхнім командиром Сліпом варте того, щоб стати сюжетом мальопису. У світовій попкультурі ми знаємо історію Капітана Америки. Історія ж наших бійців набагато крутіша та правдивіша, тому маємо закарбувати її, створити свою мілітарну попкультуру», — команда UA Comix.

Кошти від продажів мальопису будуть спрямовані на потреби бійців 3-тьої ОШБр.

Орієнтовна дата релізу: липень-серпень 2024. Передзамовлення вже можна зробити на сайті видавництва.

Видавництво «Комора» випустить повість української письменниці Оксани Забужко «Казка про калинову сопілку» у форматі артбука.

«Ілюстрації та графічні елементи підкреслюють настрій і окремі деталі історії, доповнюючи текст. Тож читання перетворюється на справжній мистецький акт», — розповіли у видавництві.