Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Новий документальний серіал про бійців сьомої роти 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців вже можна подивитися онлайн

У 7-серійному документальному проєкті каналу «Дім» «Під небом» через історії бійців сьомої роти 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців показано, як під час війни гартується українська нація.  Проєкт знято за державної підтримки.

Автори проєкту будують розповідь про долю країни за допомогою портретів бійців   легендарної сьомої роти 72-ї бригади. «Ми прямуємо живим ланцюгом людських доль від серії до серії, від долі до долі – офіцери, бійці, волонтери, воєнкори, люди різних національностей, серед яких військові та цивільні, молоді й старі, роми і болгари. Але всі вони сьогодні борються за право на вільне життя під одним небом», – розповідає автор сценарію і режисер  Володимир Єрмоленко.

В основу серіалу лягли документальні зйомки, як проводилися протягом 7 років – від 2017-го на «Зеніті» в Авдіївці до Вугледару в 2023-му. Сім епізодів документального циклу показують трансформацію, через яку проходять герої фільму, розповідають, які принципи керують ними, показують втрати й радісні моменти життя, знайомлять з бійцями різних національностей, які стали на захист України, говорять про те, як понад 300 років ворог крав в України її історію, мову, культуру. «Ми намагаємося показати широкий спектр героїзму наших людей, збираємо пазли сюжету з реальних життів, від серії до серії  спостерігаємо за ростом героїв. Сценарій пише саме життя. Це історичне спостереження за становленням нації на прикладі армії, без пропаганди і героїчних акцентів. Життя зненацька…»  – говорить Володимир Єрмоленко.

У фільмі використані ексклюзивні кадри фронтових операторів і воєнкорів Сергія Тахмазова, Руслана Смещука, Михайла Шелеста, Дмитра Саніна, Сергія Килимника. Інтерв’ю бійців – це лише незначна частина сюжету. Завдяки роботі операторів, глядачі стануть реальними учасниками подій: разом з героями відбивають танковий наступ, запускатимуть дрони, гаситимуть пожежу після обстрілу, готуватимуть сніданок в окопах, рахуватимуть втрати. Це проста і зрозуміла хроніка війни від перших осіб – солдат і офіцерів, без посередників. А ще – пропозиція до відкритого диспуту, прямі і не зовсім приємні для більшості питання — чого не вистачає нам для перемоги? Що очікує армію і суспільство?

Документальний фільм «Під небом», який став одним з переможців мистецького конкурсу на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики в 2023 році, знято на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” (ДП “МПІУ”) продакшеном «Файна Компані Україна».

Режисери: Володимир Єрмоленко, Володимир Ніколаєць

Сценарій: Дмитро Чепурних, Володимир Єрмоленко

Оператор-постановник: Дмитро Санін

Композитор: Дмитро Добрий-Вечір

Дивіться документальний проєкт «Під небом» YouTube-каналі «Дім»  .