Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика

Вийшла остання пісня The Beatles “Now and Then” з голосом Джона Леннона

Сьогодні публіці було представлено сингл The Beatles “Now and Then”. Пісню написав і виконав Джон Леннон ще в 1978 року. Йоко Оно після смерті Леннона передала її музикантам гурту. Тепер, понад чотири десятиліття потому, пісня нарешті закінчена Полом Маккартні та Рінго Старром. Голос Джона Леннона вилучили зі старої демо за допомогою штучного інтелекту і опрацювали.

Як пісня “Now and then” втілилася в життя з використанням сучасних технологій і ознаменувала останню главу в історії гурту пояснив продюсер Джайлс Мартін.

Технологія De-Mix, як пояснює Abbey Road Studios, використовує алгоритми, навчені на цільових інструментах, щоб виділити ці компоненти, що вперше робить можливим ізоляцію або видалення голосу. “У цьому випадку, – каже Мартін, – щойно голос Джона зазвучав справді добре, він став потужнішим, яким голос Джона і є, і певним чином щемливішим. Спочатку у нас було більше інструментів, але ми це змінили. Це був гарний органічний процес». Він також радий розвіяти будь-які страхи, які можуть виникнути у прихильників Beatles щодо нових технологій.

«Що стосується цієї речі De-mix, одне із наших золотих правил полягає в тому, що нічого не змінюється та не забирається. Щоб він залишався чистим, якщо хочете. Що не відбувається цифрової швидкоплинності, немає вибірки чи чогось подібного. Це дуже важливо, тому що ви маєте почути звучання The Beatles, їхнє серце та душу. «Штучний інтелект трек» звучить так, ніби хтось ввів у комп’ютер «Бітлз»

Використовуючи свої нові інструменти, Мартін зміг розширити нові голоси за допомогою бек-вокалу, вплетеного в класичні пісні Beatles «Here, There And Everywhere», «Eleanor Rigby» і «Because». Він знав, чого хотів. «Я знаю, у якому ключі ми знаходимося, — каже він. – Я досить добре володію ключами і пам’ятаю такі речі. Потім ви сподіваєтеся, що це спрацює, але часто це не так, тож ви робите це знову. Я хотів почути на ньому звучання гармоній The Beatles».

Для Джайлза це було майже повернення до того моменту, коли він прийшов зі своїм першим завданням у Beatles, коли він створив новий та продуманий мікс для альбому Love та концертного шоу, оприлюдненого у 2006 році. «Це орієнтовано на Love show так само, — погоджується він, додаючи зі сміхом, що в той час він цілком очікував, що накликає на себе гнів пуристів. – Коли ми це відкрили, я щиро думав, що мій дім, ймовірно, підірвуть запальною бомбою».

Випуск «Now and Then» користується своєю назвою, представляючи перший і останній сингли «Бітлз» у вигляді подвійної сторони A, а також новий мікс «Love Me Do» 1962 року. «З цією новою технологією, — каже Мартін, — ми можемо мікшувати щось на кшталт «Love Me Do», яке для версії з Рінго у нас є лише на вінілі. Отже, ми створюємо багатодоріжковий вініловий [диск], і він справді добре звучить; це має значення. Зачекайте, поки ви не почуєте «Twist And Shout» або «I Saw Her Standing There». Це справді божевільно. Це ніби група в кімнаті. Я думаю, що для мене це найцікавіший мікс, який я робив».

12-хвилинний документальний фільм розповідає історію створення “Now and then”. У ньому – ексклюзивні кадри та коментарі Пола, Рінго, Джорджа, Шона Оно Леннона і Пітера Джексона.

Поряд із синглом “Now and then” улюблені збірки The Beatles 1962-1966 (“The Red Album”) і 1967-1970 (“The Blue Album”) отримають розширені перевидання, які вийдуть 10 листопада. До збірки додано 21 новий альбом. Треки (дванадцять на Red і дев’ять на Blue) демонструють ще більше найкращих пісень The Beatles. Обидві колекції будуть доступні в цифровому форматі на 2CD, 180-грамовому чорному вінілі з 3 платівками, а також обмеженим накладом ексклюзивів Beatles Store: кольоровий вініл з 3 платівками; набір з 4 компакт-дисків у футлярі; набір з 6 платівок вагою 180 г у чорному вінілі у футлярі; і набір із 6 платівок у червоному та синьому вінілі у футлярі.

Нана пісню “Now and Then” також був зроблений відеокліп: