Український інститут презентує дві нові антології української симфонічної мініатюри. Візьміть свій екземпляр!
15 січня о 17.00 у фойє Національної філармонії відбудеться презентація двох музичних видань – «Антології української симфонічної мініатюри» та «Антології української сучасної симфонічної мініатюри».

«Це вже третє видання в циклі музичних антологій Українського інституту, створених для іноземних оркестрів, диригентів, філармоній та музичних академій, – прокоментував цю подію для “Імпровізатора” генеральний директор Ukrainian Institute Володимир Шейко. – Українську музику все ще мало знають і виконують у світі, тож наше завдання – продемонструвати її нерозривний зв’язок з європейською музичною традицією. Антології – це своєрідні хрестоматії знакових симфонічних і камерних творів українських композиторів ХХ-ХХІ ст., супроводжені коментарями музикознавців і готовими партитурами. Попередні видання були присвячені творам композиторів-шістдесятників та музиці 1970-х років і невдовзі видамо антологію Бориса Лятошинського до 130-річниці з дня його народження».
Як повідомляє модераторка зустрічи, музична критикиня, журналістка Любов Морозова, на презентації ви зможете не лише послухати команду, яка готувала видання, але й отримати свій безкоштовний екземпляр (замовити його можна буде, заповнивши форму на сайті).
«Антологія української симфонічної мініатюри»
До збірника увійшли наступні композиції:
- Дмитро Бортнянський. Увертюра до опери «Сокіл» (1786)
- Михайло Вербицький. Симфонія №7 a-Moll/A-Dur (1865)
- Василь Барвінський. «Українська рапсодія» (1911–1914)
- Федір Якименко. «Мрія гондольєра» (1928) та Ноктюрн (1910)
- Анатолій Кос-Анатольський. «Аркан» з балету «Хустка Довбуша» (1950)
- Левко Колодуб. «Троїсті музики» (1974)
- Євген Станкович. Симфонічна поема «Роксолана» (1996–1997)
- Леся Дичко. Весільні пісні з опери «Золотослов» (2009)
- Юрій Іщенко. Чотири ідилії. № 2 «Зимова» (2002)
- Ганна Гаврилець. «Знаки» (2013)
Збірник вийшов друком завдяки Видавництво Музична Україна. Кожна партитура супроводжується музикознавчими анотаціями докторки мистецтвознавства Luba Kyyanovska трьома мовами: українською, англійською та німецькою.
«Антологія української сучасної симфонічної мініатюри»
Цей збірник складається з творів Bohdana Frolyak та Yevhen Petrov. Збірник вийшов друком завдяки харківському Видавництво АССА. Він доповнений анотаціями музикознавиці та музичної критикині Dzvenyslava Safian, представленими двома мовами — українською та англійською.
Довідка:
У 2020 році Український інститут започаткував видання Антологій української музики. Ці збірники вміщують партитури та інструментальні партії творів українських композиторів, що супроводжуються музикознавчими анотаціями провідних дослідниць та дослідників у перекладі англійською або кількома європейськими мовами.
Антології допомагають заповнити прогалини в історії української музики, відроджуючи репресоване та неофіційне авангардне мистецтво, а також сприяючи деколонізації та популяризації культурної спадщини. Кожен зі збірників може окреслювати конкретний історичний період, виступати хрестоматією певного жанру або знайомити світ з творчістю окремого видатного митця.
Цим виданням Український інститут здійснює систематичну репрезентацію української музичної спадщини у світі. Видання призначене для музикантів-виконавців та менеджерів концертних залів і фестивалів, які прагнуть розширити свій репертуар українською музикою. Окрім того, воно буде корисним для музикознавців та дослідників, викладачів і студентів музичних навчальних закладів, культурних інституцій та бібліотек.