Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Мандри

Музика мандрів: Спочатку повір, потім побач

Унікальні історичні, культурні та архітектурні цінності країн світу мають своє музичне забарвлення відповідно художньому наповненню цих локацій. Це я побачила та почула у відеоматеріалах тревел блогерів з чудовою різножанровою музикою, яка використовується для реклами подорожей. А потім відчула все сама.

У листопаді я вирішила дозволити собі піти від війни та вирушила у свій перший восьмиденний круїз по Середземному морю на лайнері «Costa Smeralda». І відвідала Італію, Францію, Іспанію, острів Пальма-де-Майорка, Палермо (Сицилія) та шість самих відомих міст цих країн.

Моя подорож розпочалася у Римі. Під проливним дощем, у мокрій куртці я була щаслива, що знайшла дім Піноккіо (Буратіно) – мого улюбленого з дитинства персонажу казки відомого італійського письменника Карло Коллоді. Гарний початок подальшої пригоди!

Головною метою круїзної подорожі було ознайомлення з історичними та культурними цінностями країн. І, дивлячись на них, я мала змогу переконатися, що кожні архітектурні споруди – це застигла музика, яка народжується з естетичного наповнення і духу епохи. Це було дуже дивне відчуття: знаходитися поруч з історичними шедеврами та відчувати всередині себе лунання їхньої музики.

Наприклад, велична, відома в усьому світі надзвичайно гарна архітектурна споруда Храму Святого Сімейства (La Sagrada Familia) у Барселоні висотою 170 метрів, прозвучала для мене знаменитим твором Йогана Себастьяна Баха «Хроматична фантазія і фуга ре-мінор». А взагалі вся елегантна Барселона асоціювалася в мене з музикою королівських балів Йогана Штрауса. Чудова архітектурна споруда Храм «Нотр-Дам-де-ла-Гард» в Марселі (Франція), яка побудована в неовізантійському стилі, прозвучала витонченими візерунками музики Вольфганга Амадея Моцарта. Дивлячись на Кафедральний собор та Замок Бельвер на острові Пальма-де-Майорка, я чула музику Йогана Гайдна і – як не дивно – романтика Фридерика Шопена. У квітучому, сонячному сицилійському Палермо, у Кафедральному соборі, в якому поєдналися арабський, норманський стилі, готика і бароко, я відчувала стиль симфонічних творів Людвига ван Бетховена.

На завершення був Рим – найбільше місто Італії та Європи, одне з найстаріших міст світу, яке часто називають «вічним містом». Кожна художня споруда Риму, яку вдалося відвідати, звучала особливо. Переважно зразками класичної музики. Але, наприклад, Колізей та відомий фонтан Треві навіть були співзвучні з сучасною та фрі-джазовою музикою.

Кожний день після екскурсій я мала можливість поплавати у басейні та «релакснути» в джакузі на самому останньому (18-му!) поверсі лайнера, вдихаючи морське повітря та милуючись чудовими краєвидами, за горизонтом яких  була чергова казка – знайомство с новою країною та її музикою.

Я відчула себе людиною планети та визначила на тривалий термін свій подальший стиль життя, яке повинно бути у мене, як творчої людини: наповнене натхненням на нові досягнення у викладацькій роботі, роботі відповідального секретаря Всеукраїнської асоціації естрадних та джазових оркестрів України, Всеукраїнської національної музичної спілки та проєктів Координаційного центру молодіжного джазового руху України.

Про те, що спонукало в мені бажання зважитися на подорож

Одного разу я натрапила у facebook на професійно змонтовані відео з музичним супроводом (це була одна із кращих італійських романтичних пісень про кохання «Сome vorrei» у виконанні відомої музичної  групи «Ricchi e Poveri»). Мене, як музиканта, вразило органічне поєднання відеолокацій і музичного супроводу – яскравого та емоційного. Таким чином, я познайомилася онлайн з одним із найкращих створювачів якісного контенту, творчою, талановитою людиною, яка ще й співає, танцює та розбирається у різних жанрах музики – партнером компанії «InGruises» Володимиром Бобровим із Вільнюса.

З початку на запрошення Володимира я стала членом команди компанії (круїзером), а згодом його партнером, оскільки відчула схожу творчу натуру та любов до музики та однакові життєві цінності. І це надихнуло мене взяти участь у круїзній подорожі. Мені дуже імпонує його меседж «Спочатку повір, потім побач», яким він зацікавлює своїх майбутніх членів команди та партнерів.

До речі, компанія «InGruises» – перший у світі круїзний клуб, заснований на членстві та самостійному бронюванні маршрутів, який також надає широкі можливості всім зацікавленим ознайомитися із з найгарнішими місцями світу та навіть заробляти кошти.

Вважаю за необхідне виразити слова щирої подяки партнерам по компанії Ользі Івановій, Людмилі Безкрилій, Тетяні Мокрій та повагу і захоплення від знайомства з нашим земляком із Мелітополя (зараз окупованої території України) Олексієм Грищенком, який самостійно на інвалідному візку поїхав у круїз і був для всіх зразком мужності, стійкості та бажанням продовжувати активне життя і подорожувати світом.

Особливо дякую Володимиру Боброву, як моєму головному партнеру та справжньому  лідеру компанії «InGruises», який під час моєї подорожі підтримував та допомагав своїми коментарями та порадами, надихав на відкриття нових творчих горизонтів у мандрівках та на життя, наповнене яскравими подіями.

Галина Макаренко-Дергунова