Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Українське фото, яке перемогло на міжнародному фотоконкурсі TIFA 2023 (Tokyo International Foto Awards)

Це фото перемогло на міжнародному фотоконкурсі TIFA 2023 (Tokyo International Foto Awards), категорія “Портрет”. А отже, наш меседж передається міжнародній спільноті.

Це актуальне фото.

Це фото, яке відображає історію і в якому кожен піксель несе у собі зміст, дивіться детальний опис нижче.

Робота називається “Воскресіння України”. Саме так її назвали відвідувачі виставки у Музеї Галагана в Чернігові у вересні 2023, де вона була вперше представлена. Глядачі завжди називають найвлучніше.

Журі TIFA 2023 зберегли оригінальну назву та опис. Це доволі сміливе рішення, яке несе у собі політичний підтекст і у якому міжнародна спільнота – разом з Україною.

Це маленька перемога у глобальному контексті, але, можливо, вона надихне на більші. З маленького торується шлях до великого.

Оригінальний опис фото у перекладі українською:

Форма вбрання виготовлена вручну з виноградної лози, яка є символом відродження та миру. Зважаючи на нинішню війну в Україні, виноградна лоза зображена без листя, але прикрашена різнобарвними розквітлими квітами як надією на світле майбутнє. Голову прикрашає вінок із червоних троянд – символ сонця та ранкової зорі в українській культурі. На тлі – краєвид столиці України – Києва з монументальною скульптурою “Батьківщина-Мати” – символом столиці. Нарешті, шлях під ногами – засипаний розпеченим вугіллям. Воно символізує українську землю, випалену війною.

Студія Doctorov Photography

Фото: Valerie Sobakar Khudayar

Асистенти і подяка: Дмитро Ревеко, Володимир Ланчук