Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Тиждень спецпоказів на СТБ

До других роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну та Дня пам’яті Небесної Сотні телеканал СТБ підготував спеціальне програмування ефіру.

Протягом тижня з 19 по 25 лютого мовник покаже цілу низку художніх та документальних проєктів про українців, які щодня вражають світ своєю незламністю. Глядачі побачать довгоочікувану міжнародну прем’єру 10-серійної драми «Перевізниця», обидві частини воєнної драми «Мама», прем’єру документального фільму про Сили територіальної оборони «Аматори». А також документальні стрічки «Зупинити Голіафа», «Чорнобиль 2022» та «Як вижити, коли тебе вбивають».

«Мама», воєнна драма (обидві частини)

з 19 лютого, понеділок-четвер о 22:00

Присвячено всім Матерям захисників та захисниць України.

Син Ніни Петрівни — Віталій Швидченко — пішов добровольцем захищати Україну від російської навали. Згодом Ніна дізнається, що її син потрапив у полон. Мати не може сидіти, склавши руки, в очікуванні доброї звістки. Вона відправляється на пошуки сина просто в тенета ворога — тимчасово окупований Донбас.

Всеукраїнська прем’єра «Мами» в ефірі СТБ відбулася в лютому 2021 року. Драма одразу отримала визнання українських глядачів і стала лідером слоту за жіночою аудиторією. Головне питання, яким задавалися глядачі: чи знайде Мама свого сина? Тож на запит телеканалу, продюсерами та авторами було прийнято рішення про продовження фільму. Тепер «Мама» отримує міжнародне визнання, розповідаючи українську історію спротиву ворогу та любові до своїх дітей глядачам з інших країн світу. У 2021 році фільм увійшов до основного конкурсу престижного кінофестивалю Serial Killer в Брно. Після цього драму було представлено до показу на центральних телеканалах Польщі, Чехії, Литви та Естонії. 2023 року фільм Мама» був поданий на Шевченківську премію в розділі «Кіномистецтво».

У ролях: Олеся Жураківська, Микола Боклан, Костянтин Корецький, Наталія Корецька, Тамара Антропова, Ада Роговцева, Максим Боряк, Олександр Божко, Дар’я Матвєєва, Поліна Снісаренко-Кульчицька, Арсен Босенко, Олег Волощенко та інші.

Авторка ідеї: Валентина Руденко

Режисер: Тарас Ткаченко

Продюсерки: Людмила Семчук, Катерина Шевелюк, Тетяна Куц, Вікторія Горенштейн.

Виробництво — Основа Фільм Продакшн на замовлення телеканалу СТБ.

«Аматори», документальний фільм

п’ятниця 23 лютого о 22:00

Як «мирні» ставали Воїнами.

Понад 100 тисяч українців та українок долучилися до національного спротиву в складі Сил територіальної оборони ЗСУ (ТрО) в перші дні повномасштабного вторгнення росії. Майже ніхто з них не мав військового досвіду. Ви побачите війну їхніми очима: перше рішення відкласти звичне життя, щоб стати на захист країни, перша зброя в руках, перші справжні бої. Побачите, як лють трансформувалася в незламність. Як крок за кроком «мирні» ставали Воїнами, залишаючись при цьому звичайними людьми.

Продюсерами «Аматорів» виступили Володимир Бородянський (Об’єднання Українських Продюсерів, ОУП) та Ілона Шнейдер. Автори фільму свідомо не вибирали героїв за критерієм участі у знаменитих боях та визначальних подіях війни. Героєм є кожен, хто наважився взяти до рук зброю у дні вирішення долі української нації.

Знімальна група намагалася реконструювати унікальний стан, в якому перебувало українське суспільство взимку-навесні 2022. Що підкреслює, власне, назва фільму. Творчою групою зафільмовано величезний обсяг матеріалу, який продюсери передадуть до Інституту національної пам’яті.

«Ми провели величезну роботу, щоб герої поділилися тими думками, що увійшли у кіно. Гадаю, справжня цінність фільму проявиться у майбутньому, коли події цих років відійдуть на задній план. Нам вдалося ухопити живий і значущий момент епохи. Фільмування відбувалося наприкінці 2022 — початку 2023 років. Це час, коли українське суспільство було у стані мобілізації всіх своїх сил, коли регулярні ракетні атаки і блекаути поєднувалися з відчуттям збереженої державності України. Окрім цієї фіксації історичного моменту, фільм «Аматори» може стати для глядача підтримкою і джерелом сили у хвилини важливого життєвого вибору», — зазначає Володимир Бородянський.

Фільм створено на приватні гроші продюсерів та за сприяння командування Сил територіальної оборони.

Автор ідеї — Максим Курочкін

Режисери — Максим Курочкін, Галина Пілютікова

Автори сценарію — Максим Курочкін, Галина Пілютікова, Ольга Шляхтиченко

Оператор-постановник — Олександр Земляний

Оператор — Володимир Тонконогов

Виконавчі продюсери — Ілона Шнейдер, Олексій Семіряжко

Генеральний продюсер — Володимир Бородянський.

«Зупинити Голіафа», документальний фільм

п’ятниця 23 лютого о 23:20

Творці фільму поставили собі за мету дослідити, як Україні вдалося зірвати російський бліцкриг і дати під Києвом відсіч армії, яка здавалася більш потужною. Знімальна група проїхала весь шлях російської армії від кордону до Київської області, поспілкувалися з безпосередніми свідками окупації та захисниками, які обороняли Гостомель, Ірпінь, Мощун. А також провела аналіз ситуації з колишніми міністрами оборони України Олексієм Резніковим та Андрієм Загороднюком і міжнародними експертами, серед яких колишній командувач військами НАТО в Європі Бен Годжес, колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, а також генерал Анжей Фальковський, який відповідав за реформу польської армії за стандартами НАТО.

Цей фільм — спільний проєкт Об’єднання українських продюсерів (ОУП) і Gingers Media за підтримки Центру оборонних стратегій Андрія Загороднюка.

Режисер — Артем Литвиненко.

«Чорнобиль 2022», документальний фільм

субота 24 лютого о 12:30

Про реальні події та людей, які з 24 лютого по 31 березня стали заручниками росіян на Чорнобильській атомній станції.

23 лютого 2022 року чотири спортсмени-слеклайнери прийшли в покинуте місто Прип’ять у Чорнобильській зоні відчудження. Хлопці планували відзняти свій черговий проєкт: пройтися натягнутою між покинутими будівлями стропою. О 4-й ранку російська армія вторглася з боку Білорусі, хлопці побачили ракети просто над головою. В пошуках порятунку вони попрямували на станцію, а вже за кілька годин росіяни окупували ЧАЕС.

Майже 300 українців опинилися в російському полоні на надзвичайно небезпечному ядерному об’єкті. Зміна, яка мала тривати 1 день, тривала більше місяця. Весь цей час працівники станції героїчно продовжували свою роботу, щоб не допустити повторення найбільшої ядерної катастрофи в історії людства, яку спричиняли своїми діями російські війська.

Очевидці подій, серед яких і хлопці-слеклайнери, розповідають, як відбулася окупація та як жили люди на території ядерного об’єкту і поза ним. Фільм містить унікальні кадри з камер відеоспостереження, архівні кадри, експертний аналіз фахівців та вчених-атомщиків, і детально реконструює хронологію подій.

Автор фільму — журналіст-дослідник Дмитро Тузов

Сценарій — Анастасія Дудченко, Оксана Задорожна, Віталій Докаленко

Режисер — Віталій Докаленко

Продюсери — Андрейс Екіс, Віталій Докаленко, Андрій Ногін

Виробництво — UM Group (Україна), Cinevilla Films (Латвія).

«Перевізниця», міжнародна прем’єра

25 лютого о 18:00 — одразу 10 серій

Правильний шлях підкаже серце.

Серіал, який вразив українських лідерів думок та міжнародних експертів: глибиною історій, актуальними темами та високою якістю.

Пізно ввечері 23 лютого психологиня Лідія поверталась в Україну, аби завершити деякі особисті справи. За кілька годин почалася велика війна. Лідія залишається в Україні і стає перевізницею для тих, хто шукає рідних або вибирається в безпечні місця. Кожна серія — це нова драматична і в той же час надихаюча історія, яка розгортається на очах у головної героїні. Про повороти долі і вибір, який під час вибухів стає по-справжньому чесним. Лідія допомагає тимчасовим попутникам не просто подолати шлях до точки прибуття, а й наважитись на вирішення складних, іноді багаторічних конфліктів з рідними, усвідомлюючи, що насправді є важливим в їхньому житті. Протягом 10 серій глядач спостерігатиме й за особистою історією Лідії, пов’язаною з утратою рідної людини.

Як зазначає шоуранер проєкту Євген Тунік, «Лідія — це зібраний образ усіх українських жінок. І уособлення якостей, які хотілося показати в серіалі про людей, що проживають своє життя в час війни. У нашій перевізниці — часточка кожної жінки, яка від 24 лютого 2022 року щодня мусить робити вибір».

Одночасно з прем’єрою в Україні «Перевізниця» розпочинає свою світову подорож. До других роковин великої війни In Her Car (міжнародна назва «Перевізниці») одночасно транслюватимуть найбільші європейські мовники: ZDFneo (Німеччина), France Télévisions (Франція), SRF (Швейцарія), SVT (Швеція), DR (Данія), YLE (Фінляндія), NRK TV (Норвегія), RÚV (Ісландія) та NHK (Японія). Загалом перший український європейський серіал вже проданий у 12 країн.

У «Перевізниці» дуже потужний акторський склад. Головну роль (Лідія) виконала Анастасія Карпенко, володарка Премії Локарно за роль у драмі «Як там Катя?». Також у ролях: Ігор Колтовський, Катерина Григоренко, Надія Левченко, Христина Федорак, Віктор Жданов, Олександр Яцентюк, Олеся Островська, Лариса Руснак, Олена Олейнікова, Михайло Дзюба, Олена Галл-Савальська, Дарина Федина, Катерина Шенфельд, Роб Фельдман та інші. У драмі знялися і французькі актори Karina Beuthe Orr, Adrien Rob, Antoine Herbez.

Зйомки драми проходили в Україні, а фінальні сцени — в Німеччині.

Офіційним саундтреком «Перевізниці» стала пісня гурту Dakh Daughters «Інше місто».

Виробництво — Starlight Media у партнерстві з найстарішою кінокомпанією світу Gaumont, європейськими партнерами-мовниками з Франції, Німеччини, Швеції, Норвегії, Ісландії, Данії, Фінляндії, Швейцарії. Нещодавно було оголошено про продаж серіалу в Японію, Латвію, Словаччину та Чехію.

Дистриб’ютор — Beta Film

Шоуранер та режисер-постановник — Євген Тунік («Перші ластівки»)

Оператор-постановник — Володимир Іванов («Погані дороги»)

Виконавчий продюсер — Євген Шегай.

«Як вижити, коли тебе вбивають», документальний проєкт зі щасливим фіналом

неділя 25 лютого, одразу після «Перевізниці»

Реальна історія про те, як 40 звичайних людей об’єдналися, аби вижити в захопленому ворогом Гостомелі.

Усі вони — мешканці нового красивого житлового комплексу, фахівці різних професій, далеких від війни. Але так було до 24 лютого. Навесні 2022 року вони разом з дітьми були вимушені ховатися у покинутому будинку. 15 днів без світла, тепла, їжі та води. Під постійними обстрілами і з озброєним ворогом поруч. 40 незнайомців об’єднані спільною метою — вибратись живими. І вони роблять усе, аби порятунок, який в тих умовах здавався неможливим, все ж стався.

Проєкт створено Об’єднанням Українських Продюсерів, що знімає кіно про причини, хід і висновки війни росії проти України. За словами творців, проєкт побудований як «інструкція з виживання»: 10 правил, що дають шанс абсолютно непідготовленим людям вижити в екстремальних умовах війни. У програмі використано кадри з особистих архівів героїв.

Авторка ідеї та креативна продюсерка проєкту — Юлія Федець

Виконавча продюсерка — Ілона Шнейдер

Режисери — Антон Щербаков, Катерина Лисенко

Сценаристки — Вікторія Мухіна, Юлія Федець

Оператор — Дмитро Плюта

Продюсери — Володимир Бородянський, Віктор Мірський.