Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

24 лютого відбудеться прем’єра серіалу «Сховища. Вісім історій»

24 лютого о 17:15 в ефірі телеканалу «Дім» відбудеться прем‘єра серіалу «Сховища. Вісім історій», який розповідає вісім різних історій, що ніколи б не сталися, якби повітряна тривога не звела їхніх героїв разом в укритті. Серіал знято на замовлення державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України”.

 Сховище – слово, що прийшло в наше життя 24 лютого 2022 року й міцно оселилось у ньому. Від початку повномасштабного вторгнення Україна пережила вже понад 33 тисячі повітряних тривог. Сьогодні жоден українець не знає, де й коли його застане повітряна тривога. Ми чуємо звук небезпеки, беремо найважливіше і йдемо у сховище: хтось у метро чи у підвал власного будинку, хтось на паркінг або в підземний перехід, хтось у коридор чи ванну кімнату. У сховищах ми знайомимось з новими людьми або розбираємось зі старими стосунками, об’єднуємося, допомагаємо, закохуємось і не втрачаємо почуття гумору.

Кожна серія картини «Сховища. Вісім історій» розповідає цілком нову історію з новими героями, яка відбувається в різних місцях країни. Спільний у всіх історій лише сигнал повітряної тривоги, який стає відправною точкою сюжету.

«Глядачі побачать різножанрові історії: є артхаус, мелодрама, трагедія, комедія, легкий жанр, який несподівано переходить у бурлеск. Усі історії об’єднує сховище і зрозумілі кожному в нашій країні емоції, адже війна триває не тільки на фронті, а й по всій Україні. Наші новели допомагають у художній формі зафіксувати й відрефлексувати той досвід, який переживають українці, що зараз не носять форму і не перебувають на передовій, але живуть  з відчуттям постійної тривоги та небезпеки», – говорить режисер серіалу Кирило Бін.

У кожному епізоді «Сховищ. Вісім історій» свій акторський склад. У серіалі знімались Вʼячеслав Довженко, Ганна Кузіна, Олеся Жураківська, Володимир Задніпровський-Кононенко, Надія Кондратовська, Дмитро Суржиков, Михайло Кукуюк, Дмитро Вівчарюк, Олексій Вертинський, Лілія Ребрик, Яків Кучеревський, Олександр Ярема, Андрій Пономаренко, Віра Кобзар, Костянтин Корецький, Катерина Кузнецова, Євген Лісничий, Лев Сомов, Михайло Озеров та інші.

“Проєкт — про те, що життя триває всупереч обставинам. Ми навчилися жити нормальне життя, на жаль, за не нормальних умов. Багато хто не розуміє, як можна грати вистави під час війни. Люди дорікають акторам. Мовляв, ми розважаємося і в нас нібито все добре. Ні, в нас не все добре, але це наша місія, бо театр лікує душі. Це ті ліки, яких зараз так потребує кожен українець”, – розповідає про новий український серіал Лілія Ребрик.

Один з епізодів «Сховищ. Вісім історій» розповість історію акторів Національної опери України, котрі під час вистави «Фауст» вимушені йти до укриття. Там вони перечікують тривогу разом зі своїми глядачами й водночас продовжують грати свої ролі.

Я дуже радий, що я працюю в такій потужній мистецькій компанії. У цьому проєкті все з’єдналось. Люди прийшли в театр на виставу, а їх запросили у бомбосховище. І навіть у бомбосховищі людський розум відмовляється сприймати війну. Бо люди, створені для того, щоб жити, а не переживати чи перечікувати“, — ділиться враженнями від зйомок народний артист України Лев Сомов.

Мінісеріал «Сховища. Вісім історій» (робоча назва «Тривожні люди») став одним з переможців мистецького конкурсу на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики, який провело ДП «МПІУ» у 2023 році. Виробництво ТОВ “ФІЛЬМСТРІМ”.