Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Арт

Малюй! Нехай побачить весь світ!

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну проходить масштабний і безпрецедентний проєкт – Міжнародний Художній Фестиваль МАЛЮЙ.UA.WAR, який планується проводитися до кінця війни.

Фестиваль є арт-терапією для українців, а також виступає потужним інструментом культурної дипломатії – роботи учасників фестивалю за час війни були задіяні у 24 міжнародних проєктах в 12 країнах світу. Зараз проходить VII Міжнародний Художній Фестиваль МАЛЮЙ.UA, який є частиною МАЛЮЙ.UA.WAR, в якому може взяти участь художник будь-якого віку. Роботи переможців покажуть у серці столиці України в Центральному парку культури і відпочинку м. Києва біля Арки Свободи українського народу у Новорічні свята з 17 грудня 2023 р. по 17 січня 2024 р.! Заявки приймаються до 30 листопада.

Положення і форма заявки тут.

Учасники фестивалю є активними борцями на культурному фронті – представлені на фестивалі роботи є мистецтвом війни, адже роботи створені під час підступної війни РФ проти України.  З травня по вересень 2023 року роботи учасників попереднього, VI Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA, були представлені в 15 проєктах у 10 країнах: виставках в Україні, Чорногорії (дві виставки), Південній Кореї (три виставки), Малайзії (дві виставки), Японії, Китаї, Албанії, Болгарії, Північній Македонії, Сербії. Також роботи учасників фестивалю увійшли у подарунок Папі Римському Франциску, який йому подарували дружини українських дипломатів у Ватикані в липні 2023 року.

Роботи учасників VII Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA теж мають можливість попасти на виставки в різних країнах, адже їх обиратимуть до Виставкового пулу, з яких складаються міжнародні проєкти.

Малюнки попередніх проєктів стали ілюстраціями до книги віршів про війну «Це не сон» 16-річної киянки Катерини Деревінської, виданою українською і чорногорською мовами. Вже є переклади на сербську, грецьку, італійську, албанську, польську – книги в процесі створення, і роботи учасників VII Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA теж можуть стати ілюстраціями до них.

Арка Свободи українському народу не випадково обрана для експозиції переможців фестивалю. Вона знаходиться у Києві на найвищій точці правого берега Дніпра. Це, одне з найбільш відвідуваних у місті,  дивовижне місце, де відкривається приголомшливий краєвид на Київ та Дніпро.  Проведення виставки Переможців саме тут у Новорічні свята демонструватиме світу, що навіть у важкі часи столиця України є центром світової культури.

Проєкт організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM, промоушн і продакшн компанією STUDIORAR під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України і Київської міської влади для розвитку мистецтва, створення і зміцнення зв’язків між поколіннями різних країн, культурної дипломатії між Україною та іншими народами. Нині, під час підступної війни РФ проти України, міжнародна згуртованість та взаємодія у всіх сферах, у тому числі й у культурній, особливо важлива.

Щиро дякуємо за співпрацю Музею-майстерні І.П. Кавалерідзе у Києві, Муніципалітету і Культурному центру м. Бар, Чорногорія, Арт Галереї Тирани в Албанії, Товариству підтримки і розвитку культурної спадщини «Трембіта» в м. Афіни, Греція, Посольству України в Республіці Корея, Посольству України в Албанії, Посольству України в Республіці Сербія, Посольству України в Болгарії, Посольству України в Китайській Народній Республіці, Посольству України в Республіці Північна Македонія, Посольству України в Японії, Посольству України в Малайзії, Посольству України в Італійській Республіці.

Ресурси фестивалю:

Website: http://adrum.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/adrumukraine/

Instagram: @adrum.ukraine

YouTube: https://www.youtube.com/@adrum7814/videos

Telegram: https://t.me/drawuawar