Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

До Дня подяки волонтерам СТБ покаже документальний фільм “У пошуках Ніки” про евакуацію тварин

19 квітня о 23:00 на каналі СТБ відбудеться всеукраїнська прем’єра документального фільму режисера Станіслава Капралова – “У пошуках Ніки”. Стрічка розповідає про відчайдушних українців, які рятують цілі зоопарки та ветлікарні із зони бойових дій, адже кожне життя важливе.

Станіслав Капралов почав знімати цей фільм ще у перший місяць повномасштабного вторгнення. Тоді під час евакуації батьків режисера із окупованого Ірпеня його собака Ніка злякалася звуків вибухів і втекла.

Почалися пошуки, паралельно виникла ідея знімати все навколо, бо це були небезпечні райони тоді ще окупованої Київщини. Атмосфера апокаліпсису. Я подзвонив друзям операторам і ми вирішили документувати все, що відбувається, – згадує Капралов. – Так зірки склалися, що ми зустріли крутих волонтерів, які, ризикуючи життям евакуювали екзотичних і домашніх тварин“.

Знімальна група Станіслава Капралова неодноразово потрапляла під обстріли російських військ, а також вона однією з перших змогла потрапити на деокуповані території Київщини. Те, що вони побачили після деокупації отримало термін “голокост тварин”. Про це, зокрема, йдеться у стрічці “У пошуках Ніки”.

Прем’єра фільму відбулася на Нью-Йоркському кінофестивалі DOC NYC. Також фільм змогли побачити жителі Південної Кореї. І вже 19 квітня о 23:00 фільм побачать і українці в ефірі телеканалу СТБ.

Цей фільм не про тварин, він про різницю в цивілізації. Коли одні люди приходять в чужу країну і вбивають тварин, а інші ризикуючи життям, рятують їх — це про людяність. І про різницю між Україною і росією“, — каже Станіслав Капралов.