Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Кіно

Документальний проєкт «ЦІЛІ» про українських воїнів вже можна подивитися онлайн!

4 травня на телеканалі українського іномовлення «Дім» відбулась прем’єра документального проєкту «ЦІЛІ». Фільм розповідає про наших воїнів, які вціліли і вижили там, де це здається неможливим, і про тих, хто вихопив їх з обіймів смерті в останню мить.

Документальний проєкт «ЦІЛІ» став одним з переможців мистецького конкурсу на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики, який відбувся в 2023 році. У ньому показані історії незламних воїнів, яким вдалося вижити попри полон та важкі поранення, а також лікарів, які допомагали їм стати на ноги. Картину важко дивитися  без сліз і вдячності кожному, хто загинув і вижив у цій кривавій війні. Ми живемо в епоху героїв. Про них пишуть книжки, знімають фільми, а історії їхньої боротьби будуть вивчати у школах. Та лише вони самі знатимуть, які ціну їм довелося сплатити за те, щоб жити.

Дмитро «Фін» Фінашин отримав звання Героя України і дуже був здивований, коли дізнався, що це звання йому дали посмертно. Для того, щоб врятуватися від смерті, він самотужки на колінах у полях під обстрілами намагався звичайним ножем відрізати собі спочатку палець, а потім руку. До лікарні у Дніпро його доставили з гангреною і мізерними шансами на життя. Але він вижив….

Владиславу «Азову» Жайворонюку врятувала життя травма, яка могла стати смертельною. «До оборони Маріуполя готувалися заздалегідь, але до того, що сталося, неможливо бути готовим», – розповів захисник. Він був одним з тих,  хто захищав «Азовсталь» до останнього. За день до того, як українські бійці вийшли з «Азовсталі», він потрапив під обстріл. Довелося відрізати ногу старою іржавою пилкою, яку знайшли в стінах заводу. Ніхто не давав шансів йому на життя. Потім був російський полон. Через важку травму Владислава обміняли одним з перших. В Україні хлопець отримав кваліфіковану допомогу і цілі на майбутнє життя.

«Я був бойовим медиком в «Азові» з 2018 року. У мене на руках померла 16 річна дівчинка в Маріуполі. Я на той час був у лікарні швидкої допомоги з першим пораненням. Я це пам’ятаю, і мені досі постійно це сниться, як  мама з меншою дівчинкою і старшою біжать до лікарні. Зі старшою дочкою щось не те, вона біжить і спотикається. Її підхопили медики лікарні, затягли в лікарню, щоб надати допомогу, але вже було пізно. Це був уламок від граду. Росіяни просто обстрілювали житлові квартали. Ми були готові до облоги Маріуполя, але не були готові до того, що сталося з ним у лютому-березні 2022 року», – розповідає один з героїв фільму.

Сергій Риженко, головний лікар Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечнікова, яка стала головним медичним форпостом сходу країни, розповість, як його лікарі повертають бійців навіть з того світу.

Війна забрала у героїв документального фільму «ЦІЛІ» дуже багато: друзів, побратимів, рідних і навіть частку їх самих, але не змогла відібрати жагу до життя. Саме завдяки їй вони вчаться заново ходити, тримати чашку з кавою, займатися спортом та посміхатися. Втративши на війні кінцівки, вони не втратили жаху до життя. Кожен з героїв переможець. Вони вже перемогли обставини, та власні страхи.

Своїми історіями також поділяться Данило Бороменський, Данило Мельник, Сергій Райлян, Олексій Виноградов, Олександр  Новосельський, Ігор Крупнов, Володимир Рудковський, Ілля Пилипенко, Андрій Забігайло, Євген Шваб, Олександр Чайка, Роман Стахов, Сергій Смирнов, Сергій Копищик, Артем Мороз та Олександр Швецов.

Документальний фільм «ЦІЛІ» знято на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” (ДП “МПІУ”) продакшеном «Ми – Україна».

Дивіться документальний проєкт «ЦІЛІ» в ефірі, на сайті телеканалу «Дім» та на YouTube -каналі «Дім».