Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Арт

Ніна Мурашкіна: “Твоя солодка омана”

Відома українська художниця Ніна Мурашкіна стала володарем Першої премії FAD Art 2023 в Каталонії (Іспанія) з роботою «Тихі води глибокі» – «Still waters run deep».

«Still waters run deep» – колекція з 6 керамічних ваз з унікальним авторським сюжетним розписом, де головні герої – чоловік і жінка, їх чуттєвий світ. Умовний символізм та еротична фантазійність серії виглядає правдивішою за реальність, бо емоційний вплив стирає між ними всі межі.

Відомий  іспанський скульптор Xavier Escala, чоловік художниці, сказав: «Символічним та композиційним центром робіт Ніни Мурашкіної є жінка як первинний архетип, наповнений чистою енергією… Як актриса, яка свідомо грає роль в трагікомічній опері, центральний образ Ніни Мурашкіної слідує своєму нутру в розвитку сюжетів».

«Основна тема моїх досліджень у мистецтві — психологія сексуальності, особиста драма, вихована в культі», – визначала художниця раніше. «Грецькими вазами натхнена вся серія моїх робіт, саме за формоутворенням та нарративом. Рожеві тони це мій власний колір та бачення, – коментує нову преміальну колекцію художниця зараз.Я щаслива, що отримала Першу премію! Це визнання від професійної мистецької спільноти Каталонії, де я живу з 2017 року. Перша винагорода передбачає музейну виставку наступного року в музеї дизайну Барселони. Для мене це велика честь».

Декілька слів про саму каталонську премію: FAD Art Awards організовує Асоціація художників і ремісників FAD (A-FAD) за підтримки Consorci de Comerç, Artesania i Moda de la Generalitat de Catalunya (CCAM) у співпраці з Museo del Diseño de Barcelona та Design Hub Barcelona. Нагороди FAD Art Awards є «критерієм якості, що ґрунтується на: визнанні досконалості концептуального внеску роботи; якість використовуваного матеріалу; відмінність у виконанні прийомів та визнання найсучасніших тенденцій у мистецькій сфері».

Президент A-FAD Керол Флейшман, член A-FAD Тереза Роза Агуайо, генеральний секретар A-FAD Єва Бланес і прес-секретар FAD Марія Луїза Самаранч дійшли спільної думки: «Мистецтво та ремесло – «як перехрестя, як дебати». Бо «художники та ремісники запитують одне одного – але пропонують разом». «Ми покладаємо на себе відповідальність за докори та динамізацію відносин між рукою та розумом» – резюмують оганізатори.

«Чарівний фемінізм Ніни Мурашкіної» – саме ці слова мистецтвознавиці Галини Глеби з’явилися у заголовку провідного медіа Каталонії La Vanguardia, яке прокоментувало подію від 16.10.2023 року: «Тиждень дизайну в Барселоні розпочався сьогодні вдень із вручення FAD Art Awards, організованого Асоціацією художників і ремісників FAD. У цьому 13-му виданні було обрано 33 фіналісти з більш ніж двохсот представлених робіт, які демонструють сильну присутність технік і матеріалів зі світу ремесел, застосованих до мистецтва, – таких як використання текстилю чи кераміки. Переможцем у виданні високого рівня стала робота Ніни Мурашкіної під назвою «Тихі води глибокі». Журі оцінювало керамічні вази української художниці, яка живе в Барселоні, «формальну силу декору, чіткість дискурсу, вигляд і розповідь про бажання та злиття традиційних технік із сучасним рішенням». В основу своєї роботи Мурашкіна покладає «магічний фемінізм», чуттєвий і метафоричний світ, побудований на її власній сексуальності та життєвому досвіді». Серія ваз “Still waters run deep” «дарує відчуття жіночності та солодкості, але сюжети відверто сміливі, а їх детальне прочитання закликає глядача до роздумів».

Зараз Ніна Мурашкіна готується до нової персональної виставки в Парижі «Твоя солодка омана», яка відкриється у п’ятницю, 20 жовтня 2023 р. о 19:00  в Українському культурному центрі в Парижі (centreculturel.ukraine) при посольстві України. Організатор події – приватна галерея Lysenko Gallery, з якою співпрацює художниця.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от LYSENKO (@lysenkogallery)

Про творчі проекти, що відбулися та плануються, Ніна розповідає сама: «Зараз в мене персональна виставка “Твоя солодка омана” в Парижі, яка пройде під час «Париж арт тиждень» –  відкриття 20-го жовтня. Запрошую!

Анонс та афіша виставки “Твоя солодка омана” від  Centre Culturel de l’Ambassade d’Ukraine en France

Далі буде групова виставка у Нью-Йорку, де я беру участь. Це відкриття першої української галереї в Нью-Йорку, “First Ukrainian gallery”, там буде мій живопис, графіка та кераміка.

І в Каталонії триває до 30-го жовтня наша виставка дуо з чоловіком, Xavier Escala, її назва “Somniadors”, “Мрійники”. Живопис, скульптура і графічні твори представлені в красивенній готичній капеллі. Запрошую!

Звісно, я беру участь в проектах в підтримку України в ці складні часи. Нещодавно, з 1 по 8 жовтня, я була учасницею арт резиденції в Швейцарії, в Лугано, організованої культурним центром Козицького у Львові. 20 жовтня планується виставка-аукціон. Кошти, зібрані від продажу робіт підуть на підтримку України.

 Для мене головним є рух вперед та розвиток моїх ідей в мистецтві», – визначає Ніна Мурашкіна. Побажаємо успіху і вдячних глядачів!

 Довідка

Ніна Мурашкіна, 1985 р.н, Донецьк, Україна. 2000 – 2005 рр. – навчалася в Донецькому художньому училищі (Графічний дизайн). 2005 – 2009 рр. – навчалася в Харківській академії художнього оформлення (монументальний живопис). 2011 – навчалася в Київській академії мистецтв (сценографія та кіно). 2012 – Польща, Краків – Мистецька академія Яна Матейка (живопис). 2009 р. – членкиня Національної державної спілки художників. 2009 – стала членкинею Незалежної спілки художників. Авторка картин, графіки, перформенсів, інсталяцій, колекцій кераміки.

Сайт художниці

Анна Архипова

Фото: Xavier Escala