Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Арт

«…ЦЕ ЛЮДИНА… Ідентифікація війною» – мистецький проєкт Володимира Стасенко

У Києві в Малому залі Національної академії мистецтв України відбувається виставка робот Володимира Стасенко «…ЦЕ ЛЮДИНА… Ідентифікація війною».

Робота над цим мультидисциплінарним проєктом стартувала у квітні 2022 року. Він має чітке спрямування — шляхом художньої інтерпретації подій та інтелектуальних рефлексій вишукувати глибинні сенси комплексних явищ, спричинених збройною агресією.

На різних етапах реалізації і в різних форматах проєкт був презентований в Австрії, Італії, Іспанії, Німеччині, Словаччині, Польщі, Угорщині, Франції. Мультидисциплінарний проєкт охоплює виставкову, наукову, видавничу, перформативну та аудіовізуальні частини.

Гортаючи новинні стрічки, подібно як тисячі українських співвітчизників, Володимир Стасенко відстежує найвиразніші події, намагається їх осмислити, інтерпретувати та повернути до інформаційного середовища в оновленому, ще виразнішому вигляді, щоби вони ще більше зрезонували в суспільстві. За його переконанням, саме ці визначені документи залишатимуться у своєрідній «історії війни», яка формується безпосередньо у нинішній час. Через те, що між «задокументованою» свідком подією, висвітленням її в медіа та подальшим усвідомленням її суспільством проходить значний час, і сама подія згодом перекривається низкою інших не менше емоційних чи травматичних повідомлень. «Фактор часу», який потрібен на її художню інтерпретацію, набуває нового значення, дозволяє вибудувати несподівані логічні, історичні, емоційні зв’язки та паралелі.

Відеорепортаж з відкриття виставки: