Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Арт

Уламки зброї стали артоб’єктами

Команда проєкту War Artists Union презентувала виставку робот, створених з уламків зброї та техніки.

У залі одного зі столичних бізнес-центрів виставлені незвичайні артоб’єкти: меблі, предмети інтер’єру та прикраси. Біля входу стоїть ящик, у якому представлені матеріали, з яких талановиті художники створюють свої шедеври. У ньому снаряди, міни, гільзи, уламки ракет. А далі в залі – результат перевтілення всієї цієї смертоносної купи металу на стильні та витончені предмети, які притягують увагу незвичною формою та деталями.

Один з найяскравіших об’єктів – столик-торшер “Метелик” Сергія Демченка, створений з уламків гелікоптера та гільз. Різнобарвне сяйво йде і від його основи, і з бутонів тонких металевих лілій, і з коробочки маку, на якій влаштувався ажурний метелик, що помахує крильцями. Поруч – ще один витвір цього автора – столик з підсвічуванням і годинником, стрілки якого рухаються у зворотному напрямку. Цей об’єкт має своєрідне філософське запрошення замислитися над тим, скільком лихам можна було б запобігти, якщо переміститися на якийсь час назад.

 

Стас Кадочніков зумів перевтілити уламки ракети, збитої над Києвом, у скульптуру “Мадонна” – ніжний і сумний образ жінки, яка постраждала від війни. Одну руку вона притискає до серця, а в іншій тримає тендітну скляну кулю, що символізує нашу прекрасну планету. Ефектна хижачка-акула створена цим же автором із фрагментів ракети та гільзи.

З гільз, мін і снарядів Роман Велігурський створив войовничого лева, у розкриту пащу якого можна покласти пляшечку вина.

Ажурні свічники були колись смертоносними снарядами, а зараз готові дарувати світло і затишок. Особливо приваблює майстерна фігурка чи то птаха, чи то ангела – охоронця мирного вогню.

Колекція підвісок із латунних гільз із напівдорогоцінним камінням створена відомим ювеліром і скульптором Володимиром Балибердіним.

На виставці-продажу представлено понад двадцять скульптур. Колекція передбачає поповнення. Частина коштів від продажу артоб’єктів піде на допомогу нашим військовим.

Наталія Кряж

Фото – автора