Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Враження Музика

Концерт Євгена Хмари: Сонячне небо та дерева, що проростають крізь бетон

У найдовший день року на центр столиці (а точніше – на терасу ТРЦ Gulliver) пролився потужний потік авторської музики одного з найпопулярніших українських піаністів, композитора та імпровізатора Євгена Хмари.

Концерт розпочався зі слів подяки ЗСУ та зізнання в коханні Києву – місту, де музикант народився і виріс.

Його музика вирізняється неймовірним напором, вона немов заряджена позитивом і непохитною впевненістю в успіху. Вона охоплює все навколо і захоплює за собою. Непосидюча манера гри піаніста заразна – глядачам також хочеться схопитися з місця і рухатися в ритмах музики. Щоправда, одного разу довелося схопитися всім – до чудових звуків музичних інструментів домішалося несамовите виття тривоги. Слава Богу і ЗСУ, вимушений антракт тривав недовго.

Євген Хмара зізнався, що концерти з невеликим складом музикантів йому подобаються більше, ніж грандіозні – з величезним оркестром: у них особлива приємна атмосфера. Два роялі, на яких він іноді грав одночасно, цього вечора підтримували три скрипки, віолончель, ударні та гітара.

Лунали українські та східні мотиви, спекотне танго і ніжна колискова. Були й сильні враження композитора – музика, народжена після поїздки до Чорнобиля, де “дерева проходять крізь бетон”. Не обійшлося і без новинок, їх було дві. І обидві були пов’язані з родиною Євгена Хмари. Новій інструментальній композиції син піаніста дав назву “Сонячне небо”. А другу – пісню – виконала дружина Євгена, співачка Odara.

Наприкінці концерту глядачі повністю влилися в музику, натхненно проспівавши попурі улюблених українських хітів: “Черемшина”, “Ніч яка місячна”, “Червона рута”.

Наталія Кряж