Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Слово

Тетяна Висоцька: Свідчення злочинів рф проти українського народу

Ведуча загальнонаціонального марафону «Єдині новини» і програм телеканалу СТБ «Вікна-новини» та «ДНК. Свої» Тетяна Висоцька отримала почесну нагороду від спілки журналістів України. Напередодні Дня Конституції Тетяну відзначили за заслуги перед українським народом за авторський цикл #ХерсонськіГолоси.

#ХерсонськіГолоси – це цикл оповідей з окупації та прифронтової зони. Висоцька, яка сама родом з Херсонщини (Асканія-Нова), веде його вже третій рік, аби світ знав, з чим доводиться щодня стикатися її землякам.

“Ці хроніки, попри страшенний ризик, мої земляки допомагають збирати по дещицях. Вони почали писати мені в особисті повідомлення на початку окупації Херсонщини. Люди були в шоковому стані, в протестному настрої, вони прагнули поділитись і прагнули бути почутими. Я зрозуміла, що маю стати саме тим майданчиком, де херсонці можуть розповісти всю правду про своє життя. Щоб це читали, поширювали і, найголовніше, пам’ятали”, – розповідає Тетяна Висоцька.

Кожна історія #ХерсонськіГолоси дуже особиста, деякі читати важко і боляче. Але всі вони – про мужність звичайних людей, про їх віру в Україну, про незламність і готовність захищати своє навіть в нелюдських умовах окупації.

“Я мінімально втручаюся в розповіді людей, бо так краще відчуваються почуття і емоції,  – зауважує Тетяна. – Моя головна задача – забезпечити анонімність кожного оповідача. Це величезна особиста відповідальність, адже це розповіді людей переважно з окупації, коли питання безпеки стоїть дуже важливо. Кожна деталь має бути виверена, щоб не дай боже їх  не знайшли окупанти. Тому кожна звістка звідти для мене безцінна. Найстрашніше – якщо  їхні голоси ставатимуть тихішими”. 

Тетяна Висоцька, яка входить у склад Херсонської обласної організації журналістів, зазначила, що для неї ця нагорода є визнанням кожного голосу земляків, що звучить у циклі #ХерсонськіГолоси.

«Ці історії є свідченнями злочинів рф проти українського народу. Те, що переживає Херсонщина, потребує визнання і вдячності. Аби люди на окупованих територіях не відчували себе покинутими, а їхні голоси звучали серед інших українців уголос. Ми маємо тримати голоси людей, які чекають визволення з російської окупації, в інформаційному полі. Тому для мене велика честь бути провідником і медійним майданчиком для всіх людських історій, які документують війну”, – говорить Тетяна.

Знайти авторський цикл Тетяни Висоцької можна на фейсбук-сторінці ведучої за тегом #ХерсонськіГолоси.