Імпровізатор

Культура: новини, враження, інтерв'ю

* Новини Музика Слово

“Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і Брати Гадюкіни” – саме про людяність

Видавництво «Наш Формат» анонсувало книгу Юрія Рокецького “Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і Брати Гадюкіни”, яка буде у продажу у вересні.

Опис від видавництва:

“Від регі до блюзу і від рок-н-ролу до фолку — чи не найвідоміший український рок-гурт «Брати Гадюкіни» і його фронтмен Сергій Кузьмінський вдихнули в український музичний рух початку дев’яностих ковток справжнього панківського повітря.

Це не просто книга про творчість, а передусім біографія цілого покоління, що зростало на зламі епох. Написана на основі десятків інтерв’ю, а також записів самого Кузьмінського. Світлини, аудіо- й відеозаписи альбомів і концертів додають особливої атмосфери”.

Юрій Рокецький — юрист, вокаліст, який розпочав музичну кар’єру ще з університетських часів як бард. Пізніше виступав у складі гурту Green Silence. Із 2023-го — фронтмен гурту «Мертвий півень», з яким активно гастролює.

На сторінці видавництва вже є два відгуки про майбутню книгу:

“Коли з’явилась перша касета «Всьо чотко!», мені виповнилось чотирнадцять — і я був шокований. А зараз я розумію, що історія життя Кузі подібна на його пісні: драйвова, іронічна, передбачувана в основі, але абсолютно несподівана в деталях. Львів, рок-н-рол і грецька класична драма — усе разом. Читається на одному диханні. І для тих, хто вперше буде відкривати для себе «Братів Гадюкіних», і для таких їхніх відданих фанів, як я :)”, – Святослав Вакарчук.

“Юркова біографія Кузі — про феномен любові та щирості, про легкість, суперечливість, слабкість та екстаз. Зрештою — саме про людяність, яка і є основою справжньої музики. Написана з дитячим захватом і чесністю, вона є як точним і відвертим свідченням діянь самих «Гадів», так і характеристикою цілої епохи, на тлі якої ці діяння розгортались. Вийшло правдиво, у чомусь ностальгійно, та передусім — життєствердно. Для дітей, так би мовити, середнього і старшого шкільного віку, які ще не чули про Заппу, але вже не слухають Кобзона”, – Сергій Жадан.

Цікаво, що на ютубі є канал з назвою книги: мабуть, в тексті будуть ще посилання на відео.